25.08.2014

Konopie Siewne + Marihuana - Roślina dobrego zarobku w przyszłości?

Konopie Siewne vs. Indyjskie (Marihuana) - Roślina dobrego zarobku w przyszłości?
Źródło zdjęcia
Konopie siewne (Cannabis sativa L.) – gatunek rośliny z rodziny konopiowatych (Cannabaceae Endl.), jedyny przedstawiciel monotypowego rodzaju konopie (Cannabis Linnaeus, Sp. Pl. 1027. 1 Mai 1753). Występuje w górach Ałtaj, Tienszan oraz na Zakaukaziu i w Afganistanie. Jako roślina uprawna rozpowszechniona w różnych częściach świata. W Polsce może dziczeć i występować jako efemerofit (konopie siewne) lub kenofit (konopie dzikie) zajmujący siedliska ruderalne.

Marihuana – wysuszone i czasem sfermentowane kwiatostany (niejednokrotnie z niewielką domieszką liści) żeńskich roślin konopi (Cannabis sativa) zawierające substancje psychoaktywne z grupy kannabinoli, działające agonistycznie na receptory kanabinoidowe, podobnie jak anandamid – ludzki endogenny kannabinoid. Za działanie psychotropowe marihuany odpowiada głównie tetrahydrokannabinol (THC) oraz inne kannabinoidy
Posiada ona w zależności od warunków i przyjętej dawki działanie: uspokajające lub rozdrażniające, euforyzujące, przeciwbólowe, pobudzające apetyt, rozkurczające mięśnie, zmniejszające ciśnienie śródgałkowe i rozszerzające oskrzela.

Wiele się ostatnio o tym mówi, a z roku na rok odnoszę wrażenie, że to wszystko powoli idzie ku normalności. Przykład Urugwaju czy Stanów Zjednoczonych daje nam jasno znak: "To się już zaczęło!". Myślę, że w Europie też to nastąpi tak samo jak i w Polsce. Ruchy wolnościowe świetnie promują konopie siewne. 
Są przygotowane już specjalne poradniki o tym jak w Polsce można uprawiać, ale nie myślcie sobie, że to jest jakaś odmiana do palenia. To zwykłe odmiany przeznaczone na cele przemysłowe, bo jak wiecie konopie siewne to też świetny "eko" materiał, a na ekologię też panuje moda już od kilku dekad.


To tylko niektóre inicjatywy całego Hemp Lobby. Myślę, że w i Polsce trwa najlepszy okres by coś działać w kierunki właśnie konopi siewnych czy marihuany. Warto prowadzić w tym kierunku powoli jakąś małą działalność bo za kilka lat może okazać się, że Polska będzie liderem w uprawie konopi siewnych w Europie, a może i na świecie. Wyżej wspomniany Urugwaj, czy wielki wujek zza oceanu Stany Zjednoczone (U.S.A.) rządy tych krajów zrobiły krok milowy w kierunku całego skapitalizowania konopi i wszystko co z nimi jest związane.

Cena w polskim podziemiu "narkotykowym" za 1 gram marihuany waha się w granicach 20-60 zł, wszystko zależy od jakości towaru, ilości, jego mocy czy stosunkach z dilerem. To i tak dużo, bo cena jednego nasienia feminizowanego dobrej jakości waha się w granicach 15-40 zł. W Polsce to też jest duży paradoks prawa, że posiadanie nasion konopi siewnych w majestacie prawa jest "legalne". Taki kraj, co zrobisz? Nic nie zrobisz. Wracając do tematu nasion, to jeden średni plon daje 50-150 gram z rośliny oczywiście mniej więcej plus/minus (+/-). 
Biorąc pod uwagę najniższą cenę i najmniejszy plon wychodzi nam około 1000 zł zysku (20 zł * 50 gram) tylko z jednej rośliny. To bardzo dużo, narkobiznes w Polsce od dwóch dekad ma swój "Golden Age". Natomiast biznes alkoholowy i tytoniowy jak na razie ma się w najlepsze. 

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz