23.08.2014

SOFORT - Płatności internetowe - Czy podawanie swojego loginu i hasła do banku to na pewno dobry pomysł?

SOFORT - Płatności internetowe - Czy podawanie swojego loginu i hasła do banku to na pewno dobry pomysł?
Źródło zdjęcia
SOFORT Banking to szybka i wygodna płatność online wykorzystująca potencjał bankowości internetowej. Więcej o SOFORT Banking.

Jak działa płatność online z SOFORT Banking? To takie proste: Wybierasz swój bank, logujesz się, potwierdzasz transakcję jednorazowym kodem.

Przyznam szczerze, że sam osobiście jak po raz pierwszy z tym się spotkałem, od razu wszedłem na google by sprawdzić tą rodzaju płatność internetową. Strona budziła moje wątpliwości z prostego powodu, kazali mi podać swój numer i hasło do KONTA W BANKU. Absurd? Zdecydowanie tak! 

W każdym możliwym banku dający dostęp do internetowego konta, wręcz nachalnie nam przypomina, by NIKOMU NIE PODAWAĆ tych danych. A tu proszę, eureka! Ktoś wpadł na genialny pomysł, by ludzie podawali swoje prywatne dane do konta bankowego pod ostoją "Zaufania". Przypomniała mi się afera Amber Gold, ludzie omamieni wysokimi zyskami w inwestycje w złoto dali się nabrać na piramidę finansową, oczywiście znacznej większości pieniędzy klientów nie udało się odzyskać. 
Tutaj w prywatnej firmie SOFORT, który powstał dość niedawno, sytuacja nagłego zapadnięcia się pod ziemię, z milionami numerów kont i haseł do banku jest bardzo niebezpieczna. Cała prosta metoda firmy opiera się na myśli:
"Podaj obcemu człowiekowi w internecie którego nie widzisz, swój login i hasło do banku, a on za Ciebie wykona przelew."
Tak to działa i nie próbujmy się oszukać, że jest inaczej. Radzę używać tradycyjnych i bezpieczniejszych metod do płacenia za zakupy w internecie niż ryzykować dostępem do konta w banku. Równie dobrze SOFORT może zostać zaatakowany przez grupę "hackerów" którzy wejdą w posiadanie naszych haseł. Wtedy pretensje można mieć jedynie do siebie! 

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz