30.08.2014

Spacer - Prosty sposób na polepszenie nastroju

Spacer - Prosty sposób na polepszenie nastroju
Źródło zdjęcia
Już sama definicja słowa spacer rozkłada nas na łopatki swoją genialną prostotą. Spacer to nic innego jak wyjście ze swojej "pieczary" kompletnie bez celu, tylko po to żeby wyjść z domu/mieszkania. Najtańszy sposób na tanią rozrywkę najniższych lotów, lecz jakże skuteczną w celu poprawieniu nastroju.

Spacer tak naprawdę towarzyszy nam całe życie, jak jesteśmy małymi dziećmi wychodzimy na spacer, dość często ludzie starsi wychodzą na spacery, o zakochanych parach w różnych parkach nawet nie wspomnę. Można nawet powiedzieć, że całe nasze życie to nieustanny spacer. Jak z niego rezygnujemy czujemy się źle i to raczej nie podlega wątpliwości. Siedząc ciągle w jednym miejscu jesteśmy przygnębieni, zmęczeni, a nie jest to żadna dobra dla nas wiadomość. Codziennie wychodząc przynajmniej na te 30-60 minut spaceru, możemy się uspokoić, przemyśleć wiele spraw, obcować z naturą, porozmawiać z kimś, poczuć po prostu, że żyjemy. Spacery łagodzą nasze nerwy i wyładowują napięcie, jesteśmy po nich bardziej pełni życia. Obojętnie czy jest to samotny spacer, z dziewczyną, albo rodziną, każdy ruch na powietrzu polepszy nam nastrój, a oto nam przecież wszystkim chodzi. Zdrowy i pozytywny nastrój jest gwarancją sukcesu w naszym życiu. Im więcej robimy pozytywnych rzeczy tym później łatwiej jest nam się zmobilizować do różnych zajęć.

Dlatego zachęcam wszystkich do codziennych nawet i krótkich spacerów. Zobaczycie, że nabycie tego nawyku przyniesie Wam później wiele pozytywnych efektów oraz lepszego nastroju. Zapamiętaj, że Twoje życie nie jest zamknięte tylko w miejscu gdzie nocujesz, jesz, żyjesz. Niecała godzina dziennie poświęcona zwykłemu przejściu się bez celu (lub z celem) w 24-godzinnej dobie to naprawdę niewiele, a przynosi nam tyle dobrego.

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz