24.08.2014

Sukces Polaka - Jerzy Janowicz - Kończy turniej jako finalista! Miał dwie piłki meczowe.

Sukces Polaka - Jerzy Janowicz - Kończy turniej jako finalista! Miał dwie piłki meczowe.
Źródło zdjęcia
Polski tenisista wczoraj przegrał finał turnieju ATP 250 w Winston-Salem, lecz warto odnotować, że miał dwie piłki meczowe przy podaniu Rosola! Wynik: 3:6 7:6(3) 7:5. Warto podkreślić, że Polak dzisiaj miał nieco utrudnione zadanie, bo miał tylko około 15 godzin odpoczynku od półfinału z Querreyem w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego.

Lukas Rosol natomiast rozegrał tutaj o 2 mecze mniej niż Polak, do tego w pierwszym meczu turnieju Harrison poddał w drugim secie mecz. Trzeba pogratulować Polakowi bo naprawdę momentami pokazał swój tenisowy geniusz, choć trzeba przyznać, że sam finał nie stał na bardzo wysokim poziomie. Zresztą mało kto spodziewał się w tym meczu niebanalnego poziomu, to jednak niektóre wymiany były wręcz "palce lizać".

Janowicz to jeszcze młody tenisista, cała tenisowa kariera stoi przed nim otworem. Jest ogromny potencjał w tym zawodniku, do tego ze świetnymi warunkami fizycznymi. Jeżeli reprezentant Polski będzie jeszcze ciężej pracował, być może zaowocuje to kiedyś tytułem w wielkim szlemie. Warto dodać, że rok temu Marion Bartoli w wieku 28 lat zdobyła pierwszy tytuł w karierze wielkiego szlema. Stanislaw Wawrinka w wieku 28 lat. Janowicz ma dopiero 23 lata, do tego posiada świetne perspektywy na przyszłość. A w swojej karierze ma już na koncie półfinał Wimbledonu, finał Masters i turnieju ATP 250.

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz