ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

27.08.2014

Typerzy/Tipsterzy - Kim oni są?

Typerzy/Tipsterzy - Kim oni są?
Źródło zdjęcia

Już sam fakt, że aktor Bruce Willis w filmie "Żądze i pieniądze" oraz Al Pacino z Matthew David McConaughe w "Podwójna gra" wzięli udział w roli o tematyce właśnie typerów świadczy o tym, że temat jest naprawdę poważny, choć trzeba przyznać, że w Polsce dość mało znany.

Typerzy to po prostu osoby zajmujące się obstawianiem meczów w zakładach bukmacherskich. Są to osoby najczęściej z dużym doświadczeniem w typowaniu, oraz wiedzą sportową. Dobrzy typerzy którzy mają dodatni bilans pieniężny i wyciągają z zakładów naprawdę niezłą forsę, później tworzą swoje sklepy internetowe, obojętnie czy to na jakimś portalu, stronie, forum czy gdziekolwiek indziej, a tam już po prostu sprzedają swoją "wiedzę", bo tak to trzeba nazwać "wartość intelektualna". Biznes się kręci, jak każdy inny. Skoro są chętni na kupno typów i tak zwanej "inwestycji w zakłady bukmacherskie" to i muszą być sprzedawcy, koło rynku jest zamknięte.

Na filmach jest to pokazane aż dobitnie jak to w amerykańskim kinie najczęściej bywa, choć polecam obejrzeć każdemu oba filmy, osobiście ciężko ogląda mi się przekoloryzowane kino. Są wzloty i upadki, jak to w każdej dziedzinie w życiu bywa. W Stanach Zjednoczonych "tipsterzy" są bardziej znani wśród społeczeństwa, natomiast w Polsce ta cała machina dopiero co raczkuje. Są natomiast już polskie serwisy najczęściej na zagranicznych serwerach działające w tej tematyce. Zresztą w tym kraju problem leży zupełnie gdzie indziej. U nas zakłady bukmacherskie są tylko legalne w internecie od dość niedawna i to do tego w kilku bukmacherach, bo nie da się oszukać, dosłownie na palcach jednej ręki można wymienić firmy które mają monopol na cały kraj.

Tak więc bycie dobrym tipsterem to długofalowa kwestia czasu, lata praktyki i doświadczenia. Zyski z zakładów bukmacherskich mogą być bardzo wysokie, ale nie zapominajmy też o tym, że dwie strony ma moneta. Równie dobrze, można wszystko stracić, a co gorsze wpaść w spiralę hazardu. Warto dodać, że piłkarze są dość często bywalcami kasyn. Łatwy pieniądz kusi ludzi, chodź bycie typerem to raczej pasja i hobby niż hazard w znaczeniu negatywnym.


Źródło: Cashandra

1 komentarz:

  1. hehe tyle zajmuje się typowaniem i płatnymi typami a nie słyszałem o tych filmach, muszę nadrobić, dzięki za tytuły

    OdpowiedzUsuń