ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

17.09.2014

Agnostyk - Kto to jest?

Agnostyk - Kto to jest?
Źródło zdjęcia
Agnostycyzm – pogląd filozoficzny, według którego obecnie niemożliwe jest całkowite poznanie rzeczywistości. Czasami agnostycyzm oznacza tylko niemożliwość dowiedzenia się, czy Bóg lub bogowie istnieją, czy też nie. Jednym z pierwszych przejawów agnostycyzmu było „Wiem, że nic nie wiem” Sokratesa.

Potocznie nazwałbym go "wątpiący" w pełni słowa tego znaczeniu. Jest to bardzo zdrowy pogląd na świat, a przede wszystkim racjonalny i mocno obiektywny. Trzyma zarówno dwie strony i nie wyklucza żadnej z nich. Boga czy jakkolwiek go nazwiesz, z samej definicji nie można określić i jest według powszechnej opinii "poza" ludzkim umysłem. To wszystko prawda! Próba udowodnienia istnienia Boga/Absoluta jest kompletnie bez sensu. Dlaczego? Jeżeli nawet teoretycznie doszłoby do takiej sytuacji, to cały dogmat by runął. Tak jak kamień nie rozumie roślin, tak roślina nie rozumie ludzi, a ludzie Boga. Chęć udowodnienia bądź zaprzeczenia tej "istoty" wyklucza się. Dlatego zagorzała osoba o poglądach wierzących jest tak samo irracjonalna jak ta która wierzy w przypadek? Właśnie tak trzeba nazwać ateistów, cała ich życiowa myśl opiera się na tym fakcie, że to wszystko co było, jest i będzie jest dziełem przypadku.

Agnostyk zdaje sobie sprawę o drugiej stronie medalu i jej wcale nie przekreśla, bo najzwyczajniej w świecie nie ma ku temu podstaw. To jest świetne podejście też dla innych ludzi, bo agnostyk nie rodzi konfliktów. Patrzy na wszystko z boku obiektywnym okiem. Nie można popadać w skrajność i nie dostrzeć argumentów drugiej strony. Dobrze znamy konflikt wierzący vs. ateiści. Do czego to prowadzi? Do niczego. Jedni i drudzy trzymają swoje strony argumentując to faktami, jakie każdy z nas pewnie zna. Agnostycyzm eliminuje w nas uczucie skrajnego rozdarcia duchowego pomiędzy wiarą, a brakiem wiary. To nam jako zwykłym ludziom służy na dobre, bo eliminuje wybór pomiędzy A i B. Agnostycyzm to jest właśnie ta literka "i", pomiędzy skrajnościami.

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz