05.09.2014

Fundament bogactwa - Oszczędzanie

Fundament bogactwa - Oszczędzanie
Źródło zdjęcia
Bogactwo – całkowita wartość pieniędzy i wartościowych dóbr jakie posiada osoba bądź rodzina.
Bogactwo narodowe to ilość wyprodukowanych dóbr w danym okresie na terytorium danego kraju.

Wiele z nas marzy o tym by być bogatym, ale tak naprawdę nic w tym kierunku nie robi, bo czym jest to całe bogactwo? Posiadanym majątkiem, ilością gotówki, różnymi dobrami materialnymi. Żeby być bogatym po prostu trzeba mądrze oszczędzać pieniądze. Zapamiętajcie jedną ważną zasadę: "Nie wkłada się wszystkich jajek do jednego koszyka.". Podobnie jest z pieniędzmi, trzymanie oszczędności należy podzielić na kilka mniejszych sposobów oszczędzania. Jakąś część należy trzymać w gotówce, jakąś na koncie, jeszcze inną w złocie itp. Pieniądz musi być w obrocie, najbardziej dochodową inwestycyjną z oszczędzania jest chyba posiadanie ziemi. Ceny gruntu rosną z roku na rok i ciężko nawet sobie wyobrazić by coś na rynku w tej kwestii na przestrzeni kilku najbliższych lat miało się zmienić.
Pamiętajcie by mądrze oszczędzać, im bardziej nasze bogactwo będzie rosło tym będziemy mieli bardziej pozytywny nastrój. Zaczniemy dbać o nasz majątek jeszcze bardziej. Mobilizacja i chęci do większego wysiłku wzrosną. Co lepsze będziemy mogli poczuć spokój ducha, że jesteśmy bezpieczni finansowo. Kolejny pozytyw by zmniejszyć niepotrzebny stres, który wywołuje nasze zmartwienie o finanse. Posiadanie bogactwa właśnie ten stres niszczy i pozwala się skupić na pozytywnym aspekcie dalszego rozwoju majątku. Dlatego warto oszczędzać pieniądze i nie tylko.
Bogactwo to tak naprawdę nasz wielki fundament spokoju ducha. Im bardziej jesteśmy niezależni finansowo tym mobilizacja do pracy jest jeszcze większa. Takie zjawisko możemy bardzo często zaobserwować wśród np. gwiazd muzycznych (np. raper Sokół).

Pamiętajcie, że oszczędzanie to ma być tylko jakiś procent (np. 20%) naszych miesięcznych zarobków. Z życia należy wyeliminować niepotrzebny stres, by nasz nastrój był w większości czasu pozytywnie nastawiony do świata. Łatwiej się wtedy pracuje, a nasz umysł tworzy bardziej kreatywne myśli. Zasady w naturze są bardzo proste, w zdrowym ciele zdrowy duch, stres to jest coś co należy wyeliminować z naszego życia. Bogactwo (oszczędzanie) likwiduje stres finansowy.

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz