06.09.2014

Jaki % ludzi ma "x" majątek? - Bogatsi coraz bogatsi

Jaki % ludzi ma "x" majątek? - Bogatsi coraz bogatsi
Zainspirowało mnie to zdjęcie (link) oraz artykuł. Tak właśnie jest mniej więcej skonstruowany nasz świat. Sprawiedliwie? Tak, bo nie istnieje coś takiego jak po równo dla każdego. Miliarderzy nie bez powodu są tym kim są. Jest to dość wąska grupa ludzi, ale z jakże wielkim majątkiem? Każdy z nas też może posiadać taki majątek, bo w naszych rękach jest nasz los. Niczym się nie różnimy tak naprawdę od milionerów, musimy po prostu działać robić coś w kierunku zdobywania pieniędzy. Bo większość z nas przecież nic nie robi tak naprawdę w kierunku by stać się milionerem, a ciągle potrafimy narzekać z pytaniem "Dlaczego nie jestem milionerem?". Odpowiedź jest banalnie prosta, nic nie robimy w tym kierunku, żadnych zmian czy nowych kroków, o porzucaniu pomysłów nie wspomnę. Zwątpienie... najgorsze co może być.
Świat się dzieli na "biednych i bogatych", na pytanie "Kim wolałbyś być?" odpowiedź każdy z nas zna. Ludzie biedni nie potrafią zrozumieć ludzi bogatych, którzy mają miliardy w aktywach (akcje, złoto, gotówka, konto itd.). Wiele razy słyszałem tekst, że dana osoba która marzy o milionach by wpłaciła kilka milionów na lokatę i żyła z odsetek do końca życia. To właśnie pokaz lenistwa i brak pomysłu na milion. Co dalej, właśnie!
Nieustanny rozwój, dobre decyzje i ciągła praca nad polepszeniem swojego własnego "ja" by myśleć pozytywnie to właśnie jest klucz do sukcesu. Nie bójmy się być milionerami, róbmy to co lubimy, myślmy przyszłościowo. Nie pozwólmy zamknąć się właśnie w ryzach biedy, wypłyńmy na powierzchnię by złapać oddech, wypłynąć na suchy ląd.

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz