30.09.2014

Michał Kwiatkowski - Mistrz świata w kolarstwie! - Sukces goni sukces...

Michał Kwiatkowski - Mistrz świata w kolarstwie! - Sukces goni sukces...
Źródło zdjęcia
Michał Kwiatkowski (ur. 2 czerwca 1990 w Chełmży) – polski kolarz szosowy. Mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z 2014 roku oraz drużynowy mistrz świata w jeździe na czas w barwach Omega Pharma-Quick Step z roku 2013. Mistrz Europy i świata w kategorii juniorów. Medalista mistrzostw Polski seniorów na szosie i na torze. Olimpijczyk z Londynu (2012).

Ledwo co słyszeliśmy o naszym złocie w siatkówce, a tutaj kilka dni temu mamy kolejną wiadomość o tym, że Polak zdobył Mistrzostwo Świata w kolarstwie szosowym.

Jest to jeden z największych sukcesów w całej historii kolarstwa polskiego.

Polacy prowadzili peleton przez ponad 110 km, a na dziesiątej rundzie zmienili ich Włosi. Skład czołówki wciąż się zmieniał. Czterdzieści kilometrów przed metą na czele jechała 11-osobowa grupa, a za nią z 40-sekundową stratą kolejnych 89 zawodników, z czterema Polakami: Kwiatkowskim, Maciejem Paterskim, Michałem Gołasiem i Pawłem Poljańskim. Pozostali biało-czerwoni zeszli z trasy.
Dziewięć kilometrów przed metą ostatnią mocną zmianę dał Gołaś, wyprowadzając Kwiatkowskiego na czołową pozycję w peletonie. Kwiatkowski słynie z mistrzowskich zjazdów, minął liderów i w pojedynkę zaczął się wspinać na ostatni, liczący jeden kilometr podjazd. Ostatni odcinek Polak przejechał z uśmiechem na twarzy, podniósł triumfalnie ręce do góry i ucałował orzełka.

Brawo Polacy i jeszcze raz brawo! Po raz kolejny udowadniamy światu jak bardzo wielkim narodem jesteśmy i odnosimy tak wiele sukcesów. Wierzcie w siebie, bądźcie wytrwali! W Polakach brzmi ogromny potencjał, dlatego trzeba być dumnym narodem bo naprawdę możemy osiągnąć znacznie więcej. To kolejna dziedzina jedna z wielu w której liczymy się znacząco na świecie.

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz