23.09.2014

Nawłoć - Tego w Polsce potrzebujesz - Start Marihuana czyli kiedy, co, gdzie i jak?

Nawłoć - Tego w Polsce potrzebujesz - Start Marihuana czyli kiedy, co, gdzie i jak?
Źródło zdjęcia
Nawłoć (Solidago L.) – rodzaj roślin z rodziny astrowatych, do którego należy około 100 gatunków. Większość z nich występuje w Ameryce Północnej, kilka tylko gatunków pochodzi z Europy, Azji i Ameryki Południowej. Niektóre gatunki (m.in. nawłoć kanadyjska) przywiezione z Ameryki do Europy zadomawiają się i zagrażają rodzimej roślinności.

Nawłoć pospolita (Solidago virgaurea L.)gatunek rośliny wieloletniej należący do rodziny astrowatych. Występuje w Europie i Azji. Jest pospolity w całej Polsce.

Jak wygląda nawłoć? Dużo grafik znajdziesz tutaj. Ciężko jej w Polsce nie spotkać, jest dosłownie wszędzie. Rośnie po lasach, łąkach, w okolicy dróg, jest też traktowana jako ozdobna roślina. Dlaczego o niej powinieneś wiedzieć przy sadzeniu konopi? Bo to doskonałe podłoże podobnie jak przy roślinach typu pokrzywa. Oba rodzaje gleb na których rosą wyżej wymienione rośliny doskonale nadają się też pod uprawę konopi siewnych lub indyjskich. Wystarczy delikatna mieszanka czarnej ziemi z niewielką ilością naturalnych nawozów by mieć przez cały sezon spokój ze zdrowymi roślinami bez oznak niedoboru!

Wiele osób dość często skarży się na oznaki niedoboru przy swoich roślinach, dlatego zwykła ziemia uniwersalna wymieszana z tą na której rośnie nawłoć idealnie wkomponowują się w polski klimat przy którym rośnie najlepiej, osiąga 100% wyniki. Warto jednak zaznaczyć, że w Polsce uprawa jest zakazana, lecz można uzyskać specjalne pozwolenia na obsiew pola nasionami konopi siewnych. Polska to dość specyficzny kraj, gdzie dość znaczącym rynkiem na arenie światowej jest rynek rolny. Znając polski zapał do rolnictwa i upór w odnoszeniu sukcesów, moglibyśmy stać się jednym z większych liderów w Europie.

Tymczasem w Polsce trwają akcje policyjne. Nawłoć sprzyja polskiej ziemi i klimatowi, dlatego ta jakże dość spotykana roślina, jakże przez nas niedostrzegana, jest ściśle związana z uprawą wysokiej jakości bez niedoborów konopi siewnych.

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz