15.09.2014

New Age - O co chodzi?

New Age - O co chodzi?
Źródło zdjęcia
New Age (z ang.: Nowa Era, także Nowy Wiek) – złożony i wielowymiarowy, alternatywny ruch kulturowy, zapoczątkowany w latach sześćdziesiątych XX wieku, wyrosły z przekonania, że ludzkość, pogrążona w głębokim kryzysie, znajduje się w punkcie zwrotnym pomiędzy dwiema epokami ("erami").

Jak zwykle przeciwko całej idei znajdziemy różne, dość dziwne opinie w internecie. Niektórzy "New Age" potępiają za jakiś okultyzm czy inne chore wyobrażenia. Najczęściej są to osoby wierzące, które silnie trzymają swój pogląd na świat. Sama idea jest pozytywna dla człowieka więc nie widzę najmniejszego sensu jej demonizować. Człowiek powinien być przede wszystkim wolny, w pozytywnym nastroju, pomagać drugiej osobie, tworzyć świat lepszy, nie żyć w utartych ryzach ludzkiego schematu jaki znamy, bez jakichkolwiek granic. Ile na świecie dzieje się zła poprzez brak zrozumienia poglądów drugiej osoby. Wojny na tle etnicznym, rasowym, religijnym, społecznym itd. towarzyszą nam od wieków, jak nie tysiącleci.
Powinniśmy gloryfikować własne życie, a nie je poświęcać w ramach jakiś niesłusznych idei. Ktoś kiedyś mądrze powiedział... Jeżeli chcesz zmienić świat to zacznij od siebie! Tak proste zdanie, a jakże prawdziwe.

Nowa Era to nie aktualne życie jakie znamy, to świat wizji pokoju z wolnością i bezpieczeństwem. Wszystko jest tak naprawdę w naszych rękach, to my decydujemy o naszym życiu jakie ono będzie. Jeżeli siejemy nienawiść to ona do nas wraca. Tworząc dobro budujemy świat lepszy, a każdy z nas przecież chce żyć w takim świecie. Siła pozytywna przewyższa tą złą o czym doskonale wiemy. Można robić w swoim życiu tyle dobrych rzeczy, niż marnować i tracić czas...

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz