26.09.2014

Oszczędzanie przez wydawanie - Jak to robić?

Oszczędzanie przez wydawanie - Jak to robić?
Źródło zdjęcia
Wiele osób już to powiedzenie skądś zna: "Oszczędzanie przez wydawanie". Tak to prawda, używają jego specjaliści od marketingu, najczęściej słyszymy to zdanie w reklamach przy kupnie jakiegoś abonamentu czy założenia konta np. w banku.

Nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego jak bardzo pomocne jest nam to zdanie w sukcesie finansowym. Wiele osób cierpi na schematyczny powtarzający się cykl wydarzeń znany z "Nie mam z czego oszczędzać", "Nie mam z czego odłożyć", "Nie mam nic w portfelu", "Muszę czekać do kolejnej wypłaty" itp. Najłatwiej oszczędzać jest na zakupach bo właśnie tam najwięcej wydajemy. Wydając na zakupy przykładowo 70 zł płacąc banknotem stuzłotowym, miła Pani kasjerka wydaje nam 10 zł w banknocie lub 20 zł, właśnie te dwa mniejsze banknoty powinniśmy odłożyć w takim przypadku na inne inwestycje lub tworząc nasze bogactwo. O ile w ogóle mamy zamiar zrobić pierwsze kroki ku oszczędzaniu i zbilansowaniu naszego budżetu.
Oszczędzanie to dość przydatna cecha w życiu bo dzięki niej rozsądniej planujemy nasze wydatki, do tego odkładając nasze pieniądze stajemy się coraz bardziej stabilni finansowo, czujemy się bogatsi, a to dobrze wpływa na nasz nastrój.
Nawet płacąc za coś możemy zawsze zaoszczędzić, dużo naszych wydatków pochłaniają też nałogi czy inne używki. Dlatego można sobie stawiać różne cele np. wypicie jednego piwa będzie nas kosztowało przykładowo 10 zł. Tak wtedy najszybciej dostrzeżemy fakt jak bardzo dużo pochłania to nas wydatków. Kwintesencją bycia stabilnym finansowo nie jest ilość zarabianych pieniędzy, lecz mądre wydawanie i oszczędzanie na bardziej potrzebne rzeczy/sprawy tak byśmy zarabiali jeszcze więcej!

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz