ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

14.09.2014

Tenis ziemny - Najbardziej ustawiony sport?

Tenis ziemny - Najbardziej ustawiony sport?
Źródło zdjęcia
Tenis, tenis ziemnydyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.

Wyobraźcie sobie najpierw piłkę nożną, albo inny sport drużynowy. W tym pierwszym biega na boisku aż 22 facetów, jest kilku sędziów i jeszcze pewnie znalazłoby się paru delegatów jakiejś UEFA, PZPN czy innej futbolowej organizacji. W takim środowisku na pewno jest ciężko ustawić jakikolwiek mecz, na pewno ciężej niż w tenisie. Gdzie na korcie jest dosłownie 2 facetów i sędzia. Wszystko zależy od jednego zawodnika, do tego co lepsze może poddać mecz, lub skreczować (doznać kontuzji) podczas meczu.
Do tego ciężko później sprawdzić, potwierdzić czy dany mecz był ustawiony. Historia zna różne przypadki dziwnych zwycięstw, odwrócenia wyniku czy innych podejrzanych sytuacji z przebiegu meczu. Swego czasu Novak Djokovic przegrał podczas turnieju Masters w Paryżu prowadząc już 6:0 2:0 z Samem Querreyem, po czym później wygrał turniej kończący sezon w Londynie. To tylko jeden przykład dosłownie z tysiąca "dziwnych" spotkań. W środowisku Challenger gdzie cała pula z turnieju nie przekracza np. 50 tysięcy dolarów to dla zawodników drobne. U azjatyckich bukmacherów czy innych prestiżowych firm bukmacherskich nie ma limitów na spotkanie. To tylko świadczy o tym jak wielkie pieniądze mogą leżeć na przysłowiowym stole.

Tam gdzie są pieniądze, tam i jest korupcja, po prostu druga strona medalu. Na mniejszych turniejach niektórzy zawodnicy przylatują na turniej dosłownie tylko po tak zwane "wpisowe". Za występ w turnieju organizatorzy płacą im pieniądze, a oni bo to najczęściej faworyci mogą obstawić swoją porażkę po kursach rzędu np. 4,00-8,00. Dla przykładu obstawiając mecz w 5 firmach bukmacherskich po 600 €, po kursie np. 6,00 to daje nam to zysk rzędu 15.000 €. Dość dużo, choć to tylko zwykły przykład, pieniądze mogą iść tutaj w nawet milionach złotych.


Druga strona medalu jest taka, że tenis to okropnie drogi sport, bo grają w nim jednostki, a trzeba opłacić wyjazdy po całym świecie, hotele, trenerów, dietę, cały sztab. Jeżeli zawodnik nie odnosi sukcesu i nie ma sponsora, to z wiadomych przyczyn zawodnik gdzieś musi szukać źródła utrzymania. Wystarczy takich 1-5 występków w sezonie by godnie żyć i mieć pieniądze na cały sezon gry.

Źródło: Cashandra

2 komentarze:

 1. W tenisie ziemnym dziwne sytuacje się zdarzają tak jak w każdym sporcie.
  Ale to nie znaczy że wyniki spotkań reżyserowane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie. Tenis jest moim zdaniem najlepszym sportem do obstawiania zwycięzców danych spotkań.

   Usuń