ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

11.09.2014

Złoto - Czy warto w nie inwestować?

Złoto - Czy warto w nie inwestować?
Źródło zdjęcia
Złoto (Au, łac. aurum) – pierwiastek chemiczny o liczbie atomowej 79. Złoto jest ciężkim, miękkim i błyszczącym metalem, będącym najbardziej kowalnym i ciągliwym spośród wszystkich znanych metali. Czyste złoto ma jasnożółty kolor i wyraźny połysk, nie utlenia się w wodzie czy powietrzu. Chemicznie złoto należy do metali przejściowych i pierwiastków grupy 11. Z wyjątkiem helowców (tzw. gazów szlachetnych) złoto jest najmniej reaktywnym pierwiastkiem. Złoto długo przed okresem spisanej historii było drogocennym i poszukiwanym metalem szlachetnym używanym w biciu monet, jubilerstwie, sztuce i zdobieniach.

Złoto było, jest i będzie prawdopodobnie drogocennym kruszcem. Od wieków było symbolem bogactwa, do dziś to się nie zmieniło. Wartość złota była duża 100 lat temu i dzisiaj. Według wielu ekspertów złoto to bezpieczniejsza inwestycja i lokowanie kapitału, niż trzymanie jej w postaci gotówki czy po prostu pieniędzy. Zwykły pieniądz ma duże ryzyko inflacji i może tracić na wartości. Natomiast ze złotem jest inaczej, co prawda należy wziąć pod uwagę spadek wartości, ale w dłuższym okresie inwestycji wszystko teoretycznie powinno się wyrównać. Złoto od kilku ładnych lat, a nawet można powiedzieć dekad po prostu drożeje. Zwykły pieniądz tego nie robi, a nawet gorzej, zjada go powoli inflacja, produkty są coraz droższe, a pensje praktycznie stoją w miejscu. Bilans jest prosty, możemy kupić mniej produktów.

Dane dla złota są brutalne. Weźmy pod lupę ostatnią dekadę i cenę tego kruszcu. W 2004 roku uncja złota kosztowała na poziomie 408 dolarów, teraz po 10 latach kosztuje 1267 dolarów, a w 2010 roku było nawet na poziomie ponad 1600 dolarów. Wiele ekspertów podkreśla, że do najwyższej ceny złota, jeszcze wiele brakuje. W 2000 roku cena była na poziomie 250-300 dolarów. To tylko dowodzi, jak bardzo cenną wartość ma ten kruszec w dzisiejszych czasach. Niektóre państwa na potęgę skupują złoto (w tonach), do tego panuje "boom" na posiadanie po prostu złota pośród klientów indywidualnych. Ilość zainteresowanych kruszcem z roku na rok wzrasta, więc i i cena rośnie. Koło jest zamknięte, jeżeli czegoś jest mało na świecie, a chętnych do nabycia dużo, to z wiadomych powodów cena będzie rosła.

Oczywiście warto sobie zdać sprawę z faktu, że kryzysy gospodarczo-ekonomiczne na świecie prędzej czy później się pojawiają w jakimś odstępie czasu, ale to nadal nie zmienia faktu, że jedną z pewniejszych, a zarazem bezpiecznych inwestycji jest właśnie kupno złota. Jeszcze pamiętajcie o jednej ważnej zasadzie, nie wkłada się wszystkich jajek do jednego koszyka, dlatego lokowanie kapitału w złoto to powinien być tylko jakiś określony procent naszych dochodów. Robią tak największe korporacje na tym świecie.

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz