03.11.2014

Przerwy w paleniu marihuany - Jak bardzo są ważne!

Przerwy w paleniu marihuany - Jak bardzo są ważne!
Źródło zdjęcia
Uzależnienie to nabyta silna potrzeba wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji. W praktyce określenie to ma kilka znaczeń.
W języku potocznym termin „uzależnienie” jest stosowany głównie do osób, które nadużywają narkotyków (narkomania), leków (lekomania), alkoholu (alkoholizm), czy papierosów. W szerszym kontekście może odnosić się do wielu innych zachowań, np. gier hazardowych, oglądania telewizji lub internetu.

Przerwy w paleniu marihuany są bardzo ważne dla nas samych. Paląc codziennie przez dłuższy okres czasu odczuwamy coraz mniejszy efekt działa, a przecież nie oto nam chodzi. Człowiek z naturalnych powodów wytwarza w swoim organizmie coraz większą tolerancję na kannabinole (substancje działające psychoaktywnie) zawarte w marihuanie. Nie zdając sobie sprawy z efektu "zwiększenia" tolerancji zaczynamy palić najczęściej coraz więcej. Niestety jest to krąg zamknięty który w dłuższym okresie czasu może doprowadzić nawet do uzależnienia.

Rezygnując z marihuany w monotonii codziennego palenia na chociażby jeden dzień, odczuwamy lepszy efekt już kolejnego dnia paląc pierwszego jointa. Według powszechnej opinii okres 3 miesięcy czyli 90 dni nasz organizm samoistnie oczyszcza się z substancji zawartych w marihuanie. Wszystko też zależy od tego jaki tryb życia będziemy prowadzili przez ten okres czasu. Najszybszy efekt "oczyszczenia" organizmu powoduje sportowy tryb życia (basen, bieganie, siłowania itd.), ze zdrową dietą typu zielona herbata, dużo wody czy jedzenie orzechów włoskich które poprawiają naturalnie kondycje umysłową mózgu.

Pamiętajcie o tym, bo sezon outdoorowy (uprawa pod naturalnym światłem - słońcem) praktycznie oficjalnie się zakończył w tym roku i wielu ludzi niekiedy nie potrafi kontrolować konsumpcji marihuany. Doświadczony oraz rozsądny palacz/hodowca potrafi sobie rozdzielić zbiory nawet do końca kolejnego sezonu outdoorowego. To pozwala na zdrowe podejście do tematu dbając o własne zdrowie wykorzystując 100% potencjału z tej "magicznej" rośliny która powoduje tak wiele społecznych zawirowań.

Źródło: Cashandra

1 komentarz: