ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

26.11.2014

Ropa w dół, dolar w górę - Wojna ekonomiczna?

Ropa w dół, dolar w górę - Wojna ekonomiczna?
Źródło zdjęcia
Ropa naftowa (olej skalny) – ciekła kopalina, złożona z mieszaniny naturalnych węglowodorów gazowych, ciekłych i stałych (bituminów) z niewielkimi domieszkami związków azotu, tlenu, siarki i zanieczyszczeń nieorganicznych. Ma podstawowe znaczenie dla gospodarki światowej jako surowiec przemysłu chemicznego, a przede wszystkim jako jeden z najważniejszych surowców energetycznych.

Dolar (dollar) to waluta wielu krajów świata. Dzieli się na 100 centów. Nazwa dolara - podobnie jak nazwa waluty Słowenii sprzed 1 stycznia 2007 - tolar, pochodzi od dawnej srebrnej monety – talara. Dolar został oficjalną jednostką monetarną Stanów Zjednoczonych w 1785 roku. Jednak zarówno samo słowo angielskie, jak i pieniądze o takiej nazwie istniały już wcześniej.

Na początku lipca 2014 roku cena za baryłkę ropy na światowych rynkach wynosiła w granicach 110 dolarów, dziś jest na poziomie 78 dolarów. Natomiast cena dolara rośnie wprost proporcjonalnie do spadku ceny ropy. W lipcu dolar był na poziomie 3 zł, dzisiaj jest o około 35 groszy droższy. Zysk na poziomie 10%.
Dolar i Ropa - Cashandra
Źródło Money.pl (dolar, ropa).

Istnieje wiele spekulacji na temat tych dziwnych giełdowych zawirowań. Jedną z oficjalnych przyczyn jest zwiększenie wydobycia ropy przez największych producentów tego surowca, a mianowicie mówi się tutaj w szczególności o Stanach Zjednoczonych którzy od lat prowadzą konsekwentną politykę wzrostu wydobycia ropy naftowej. Przede wszystkim U.S.A. importowało ropę ze światowych rynków, a swoje rezerwy trzymali na tak zwane "lepsze czasy", "czarną godzinę", czy po prostu żeby mieć tak zwanego "asa" w rękawie i mieć solidną kartę negocjacyjną na świecie, tak uważa wielu wybitnych ekonomistów czy giełdowych maklerów.

Powodem takiej zagrywki ze Stanów Zjednoczonych może być chęć osłabienia dwóch państw:
- Federacji Rosyjskiej - Jak dobrze wiemy, gdzieś od roku toczy się konflikt na Ukrainie. Rosja w głównej mierze swoją gospodarkę opiera na sprzedaży surowców energetycznych, a mianowicie właśnie ropy naftowej. Niższa cena "czarnego złota", to wielki cios dla rosyjskiej gospodarki. Może i konflikt zbrojny U.S.A. vs. Rosja w rzeczywistości nie istnieje, to nie trudno zauważyć tu wojnę gospodarczą i chęć osłabienia przeciwnika. Rosja ostatnio zacieśniła współpracę z Abchazją podpisując 10 letni kontrakt współpracy z możliwością jego przedłużenia.
- Państwem Islamskim - Kolejny poważny wróg "Ameryki" jak i całego świata jest chęć stworzenia kalifatu na całym świecie przez skrajnych islamskich radykałów którzy stworzyli swoje "państwo" na ziemiach dzisiejszego Iraku i Syrii. Dobrze wiemy, że broń oraz zorganizowanie całego państwa kosztuje olbrzymie pieniądze. A co jest jedynie cennego w powojennym zniszczonym Iraku czy Syrii? Tylko ropa naftowa która jest sprzedawana na czarnym rynku, a te pieniądze zasilają terrorystów z Bliskiego Wschodu. Niższa cena ropy, tym słabsze państwo islamskie.

Czyżby wujek zza wielkiej wody znów ratował świat przed zagrożeniem ogólnoświatowym czy to jest początek III Wojny Światowej?

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz