ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

01.11.2014

Suplementy diety vs. rzeczywistość

Suplementy diety vs. rzeczywistość
Źródło zdjęcia
Suplement diety - uzupełnienie diety, dodatek zawierający niezbędne dla zdrowia składniki (zwłaszcza witaminy lub inne substancje egzogenne), których może brakować w codziennej diecie. Suplement oferowany jest najczęściej w postaci skoncentrowanej - jako tabletki, kapsułki, proszek lub płyn.

Pewnie nie jedna osoba natknęła się na reklamę w telewizji czy gdziekolwiek indziej o "super" suplementach diety które mają nam teoretycznie pomóc w codziennym życiu. Brak łez, problemy ze snem, nadmiar wody w organizmie (???), wzmocnienie paznokci czy już dość klasycznie odporności, podwójne dawki magnezu, magnez na skurcze mięśni (+5 innych rodzajów), preparat na pamięć, wypadanie włosów, różne wspomagacze na studenckie "sesje" itd. Jest tego cała gama, od góry do dołu koncerny farmaceutyczne wciskają nam tabletki która mają nam niby pomóc.

Rzeczywistość jest jednak bardzo brutalna i te wszystkie tak zwane leki mają bardzo małą przyswajalność, a rzekłbym nawet bardziej nam szkodzą niż pomagają. Po pierwsze należy zadać sobie pytanie czy jedząc codziennie 5-20 lub więcej rodzajów suplementów diety będziemy od nich bardziej zdrowsi? NIE. Nasz organizm od wieków jak nie milionów lat przyzwyczajony jest do naturalnych produktów które zawierają wszystkie niezbędne składniki zawarte w lekach. Różnica natomiast jest taka, że posiłek naturalny ma o wiele razy większą wartość energetyczną, witaminową, odżywczą dla nas samych niż chemicznie skonstruowana tabletka której celem nie jest nam pomóc lecz wyciągnąć od nas ciężko zarobione pieniądze.

Suplementy diety najniższego sortu, te które widzimy najczęściej w telewizyjnych reklamach nie pomagają nam, ich przyswajalność w naszym organizmie jest na bardzo niskim poziomie. Do tego w niektórych przypadkach od suplementów diety można nabawić się po prostu niedoborów witamin czy innych składników mineralnych/odżywczych. Ludzki organizm w dłuższej perspektywie czasu jedząc tą "chemię" zaczyna produkować i przyswajać jeszcze mniej wartościowych składników. Po latach może okazać się, że bez "magicznych" dodatków nasz organizm będzie zmęczony, zniszczony, będziemy po prostu czuć się coraz gorzej, a jedynym lekarstwem będzie właśnie kolejna kapsułka.

Do czego to może doprowadzić? Do uzależnienia od leków które jest coraz bardziej groźne i dotyka coraz więcej osób. Komu jest to na rękę? Koncernom farmaceutycznym które muszą po prostu zarabiać pieniądze, podświadomie nie lecząc ludzi lecz ich najzwyczajniej w świecie truć. Pamiętajcie o tym, że tabletka nie zastąpi Wam naturalnych produktów!

Źródło: Cashandra

1 komentarz:

  1. W pewnym stopniu się z tym zgadzam, jednak mam małe ale ja stosuję kolagen do picia i nie wyobrażam sobie moich stawów a przede wszystkim kolan bez tej suplementacji, a samo jedzenie galaretek czy wspomaganie w inny naturalny sposób nie przynosiło efektów.

    OdpowiedzUsuń