ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

08.11.2014

"Yin i yang" - Dwie strony medalu - Antonim

"Yin i yang" - Dwie strony medalu - Antonim
Źródło zdjęcia
Koncepcja yin i yang pochodzi z antycznej filozofii chińskiej i metafizyki. Opisuje ona dwie pierwotne i przeciwne, lecz uzupełniające się siły, które odnaleźć można w całym wszechświecie.

Antonim (z gr. anti naprzeciw, onoma imię) – termin oznaczający przeciwieństwo, odwrotność znaczeniową innego terminu, antonimy to terminy przeciwstawne. Są nimi np. ciepło - zimno, mądry - głupi, syty - głodny. Dziedzina wiedzy zajmująca się m.in. antonimami to językoznawstwo.

Całemu naszemu życiu towarzyszą przeciwności, cokolwiek by to było dobro i zło, kobieta i mężczyzna, woda i ogień, śmierć i życie, prawda i fałsz, nienawiść i miłość, dzień i noc, księżyc i słońce, sukces i porażka, wojna i pokój, ostre i tępe, słodkie i gorzkie, biały i czarny, 1 i 0, parzyste i nieparzyste, negatywne i pozytywne, starość i młodość, prosty i krzywy, duże i małe, itd. Jest to z nami przez cały czas i towarzyszy nam za naszego żywota, a może i dalej. Zwykłe przeciwności wszystkiego.

Antonimy tworzą nasze życie, kreują świat taki jaki on jest czyli dobry i zły. Zależy jak na niego spojrzeć potrafimy dostrzec zarówno jego wady jak i zalety. To od naszego postrzegania świata zależy czy będziemy widzieć świat patrząc przez pryzmat pozytywny, dobra, bieli czy będziemy skupiać raczej swoją uwagę na zerach, mniejszościach czy nawet złu. Należy jednak o tym pamiętać, że dwie przeciwności się łączą ze sobą i są nieodłącznym elementem naszego życia. Dlatego cokolwiek byśmy nie zrobili to one będą, dlatego z tą jakże życiową prawdą należy się dumnie pogodzić.

Ludzie sukcesu doskonale powinni zdawać sobie sprawę z tej myśli, generuje ona mniejszy stres spowodowany wyjaśnieniem i pogodzenia się z nieocenioną nieobliczalnością losu. Ta prawda jest wieczna ponieważ zawiera też sentencję końca i początku, dlatego koniec i początek to "Yin i yang" czy po prostu antonim. Pamiętajmy o tym!

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz