ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

06.12.2014

Dbanie o czystość komputera - Redukcja stresu

Dbanie o czystość komputera - Redukcja stresu
Źródło zdjęcia
Złośliwe oprogramowanie, malware (z ang. malicious software) – wszelkie aplikacje, skrypty itp. mające szkodliwe, przestępcze lub złośliwe działanie w stosunku do użytkownika komputera.

Pomijając trywialny fakt starcia kurzu z monitora, myszki czy klawiatury to czystość komputera polega przede wszystkim na dbaniu o jego jak najlepszą wydajność. Komputer powinien nam służyć, a praca z nim sprawiać nam przyjemność, to jednak wielu z nas kompletnie nie dba o jego stan "szybkości", co powoduje dla nas samych tylko niepotrzebny stres czy frustrację. Jednak najgorsze nie są nasze strzępione nerwy tylko ilość straconego czasu którego już nie odzyskamy.

Im bardziej korzystamy z komputera tym bardziej zapełnia on się różnymi plikami o których nawet nie mamy czasami pojęcia. Jednak są one poukrywane w różnych tajemniczych folderach systemowych czy rejestrach, a o takich banałach jak wirusy, trojany, złośliwe oprogramowanie (malware), chyba nie muszę nikomu przypominać. Z czasem jest tego coraz więcej, a nasz elektroniczny "przyjaciel" działa z dnia na dzień coraz gorzej i coraz wolniej. Czekamy dłużej na otwarcie strony, programu, na ściągnięcie pliku, załadowanie filmu czy chociażby na uruchomienie komputera. Każde opóźnienie nawet te w skali mikro którego nie zauważamy z przyzwyczajenia codziennego użytkowania sumuje nam przez miesiące, a nawet lata ogrom straconego czasu który moglibyśmy spożytkować na coś bardziej konstruktywnego niż "czekanie" którego chyba nikt z nas nie lubi.

Nawet sami twórcy wszelkich systemów dają swoim użytkownikom możliwość własnoręcznego oczyszczania komputera, bez specjalistycznych programów. Defragmentacja dysku, skanowanie błędów, czy oczyszczanie dysku to tylko jedne z podstawowych funkcji dbania o dobrą kondycję naszego komputera. Istnieje w internecie wiele darmowych programów jak np. CCleaner, który zrobi w naszym komputerze w pewnym stopniu porządek. Jednak jeden program nie załatwi całej sprawy niczym wspaniała pani domu. Warto też mieć na swoim komputerze zainstalowany jakiś program antywirusowy i co jakiś czas zrobić pełny skan, by wykrył wszelkie oprogramowanie szkodzące naszemu komputerowi.

Inne programy np. Vanity Remover, usuwają z naszego komputera masę pustych folderów. Uwierzcie, że ilość tych plików prawdopodobnie będzie oscylowała nie w dziesiątkach, lecz setkach, a nawet tysiącach. Szybkość systemu poprawia również zaktualizowanie do najnowszych wersji wszystkich ważnych programów jak np. flash czy java. Istnieje jeszcze kilka sposób oczyszczenia komputera z niepotrzebnych plików, jednym z nich jest wpisanie w wyszukiwarce którą znajdziecie w menu start (np. Windows 7) słów np. %temp% czy %appdata%. Naprawdę polecam Wam to zrobić bo często jest tak, że powyższe programy nie usuwają stamtąd niepotrzebnych nam plików i należy je usunąć ręcznie.
Jeżeli nie masz pojęcia o czyszczeniu komputera to w internecie znajdziesz dziesiątki filmików czy poradników jak należy to zrobić krok po kroku bez żadnych konsekwencji. Pamiętajmy o tym, że ten krok to również dbanie o nasze wirtualne bezpieczeństwo! Wszystko możemy zrobić sami, zupełnie za darmo, bez potrzeby reinstalacji całego systemu!

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz