24.12.2014

Picie wody - Zacznij pić efektywniej!

Picie wody - Zacznij pić efektywniej!
Źródło zdjęcia
Woda - Źródło życia - Po prostu pijcie wodę!

Nawet prosta umiejętność, a raczej nawyk picia wody w odpowiednim "stylu" dawkowania może nam pomóc w codziennym życiu drogi do sukcesu i lepszego samopoczucia. Jak dobrze wiemy ludzie posiadają w swoich organizmach około 60-70% wody, dlatego umiejętne nawadnianie własnego ciała substancją H20 pozwala nam poczuć się zdecydowanie jeszcze lepiej. Najlepszą metodą jest branie przykładu z samej góry, czyli od najlepszych ludzi.

Wybitni tenisiści podczas meczu piją niewielką ilość wody podczas każdej przerwy gemowej. Skąd ten nawyk? Organizm po wypiciu dużej ilości wody np. po treningu bądź meczu bardziej oczyszcza się z elektrolitów wydalając je z moczem - co w dalszym efekcie daje mniejszą wydolność, słabszą koncentrację. Popęd na częstsze oddawanie moczu również wzrasta. Powinniśmy więc pić częściej mniejszą ilość wody, ale w trakcie wykonywania danej czynności, a nie po jej zakończeniu. Mniejsza ilość wody szybciej się wchłania do naszego organizmu, a przede wszystkim mięśni które zawierają w sobie przede wszystkim wodę!

Takie picie wody jest nie tylko efektywne, ale i z prostych powodów ekonomiczne. Paradoksem jest, że pijąc powoli i częściej mniejszą ilość wody nawodnimy swój organizm bardziej niż mielibyśmy wypić od razu butelkę wody na raz. Większa ilość płynu spływa do nerek, a następnie pęcherza moczowego - to nam wyjaśnia cały sens paradoksu.

Mięśnie są lepiej nawodnione, przez nasz organizm przepływa nowa woda wymieniając starszą powoli pozbywając się toksyn z organizmu poprzez pot. Umiejętne picie wody to prosta czynność, poprawiająca nasze zdrowie i kondycje, zarówno tą fizyczną jak i umysłową. Pijmy zatem po prostu częściej wodę, Wasze zdrowie!

Źródło: Cashandra

1 komentarz:

  1. Dzięki za bardzo dobry artykuł! Wielu ludzi niestety zapomina jak ważne jest picie odpowiedniej ilości wody. Szczególnie w upalne dni należy o tym pamiętać. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń