ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

29.01.2015

Benchmarking - "Ucz się na błędach kogoś, a nie swoich!" - Analiza porównawcza

Benchmarking - "Ucz się na błędach kogoś, a nie swoich!" - Analiza porównawcza
Źródło zdjęcia
Benchmarking (badania porównawcze lub analiza porównawcza) – praktyka stosowana w zarządzaniu, polegająca na porównywaniu procesów i praktyk stosowanych przez własne przedsiębiorstwo, ze stosowanymi w przedsiębiorstwach uważanych za najlepsze w analizowanej dziedzinie. Wynik takiej analizy służy jako podstawa doskonalenia. Jest to praktyczna realizacją przysłowia: "trzeba się uczyć na błędach, ale lepiej uczyć się na cudzych błędach, niż na swoich".
Benchmarking nie jest zwykłym naśladownictwem, nie polega na podpatrzeniu sposobu pracy innych, aby tak samo postępować u siebie. To wykrywanie czynników, które sprawiają, że analizowany proces jest wykonywany efektywnie, a następnie wskazanie podobnych możliwości we własnym przedsiębiorstwie. To uczenie się i twórcze adaptowanie najlepszych praktyk (the best practices). Benchmarking stosuje się także w sferze polityki publicznej.

Dbajmy o swój biznes cokolwiek by to nie było na bazie analizy ruchów konkurencji. To jedna z najlepszych praktyk na osiągnięcie sukcesu. Każdy z nas popełnia jakieś błędy, podejmuje gorsze bądź lepsze decyzje, ale również robi to przeciwnik. Śledzenie u konkurenta złych stron i dobrych pozwala nam wyeliminować te błędy u siebie, a zalety jeszcze bardziej ulepszyć. Stworzenie czegoś innowacyjnego u konkurencji, dzięki analizom porównawczym możemy przejąć schemat nowości na swoim rynku czy nawet we własnym życiu. Daje to później możliwość bycia konkurencyjnym i potentatem w danej branży czy dziedzinie.

"Przyjaciół trzeba mieć blisko, ale wrogów jeszcze bliżej." - Mario Puzo (Ojciec chrzestny)

To są bardzo prawdziwe słowa w dzisiejszych czasach pełnym tak zwanego wyścigu szczurów. Przecież nawet największe gospodarki tego świata wzajemnie się szpiegują, analizują i podglądają przeciwników. Genialnym przykładem jest Zimna Wojna (1947 - 1991) pomiędzy ZSSR (Związek Radziecki - dzisiejsza Rosja) vs. Stany Zjednoczone. Doskonale widzimy jak benchmarking jest ważny w naszym współczesnym życiu i jak wbrew pozorom dotyczy nas samych.

Kolejnym doskonałym przykładem i to w zupełnie innej dziedzinie, a mianowicie w sporcie, są genialne pojedynki pomiędzy Rafaelem Nadalem, a Rogerem Federerem. Przez wielu ekspertów uważani są za największych geniuszów tenisa ziemnego wszech czasów. Niektóry nawet twierdzą, że to Federer stworzył Nadala. Obaj tenisiści prezentują zupełnie odmienny styl gry. Szwajcar to geniusz zagrań z jednoręcznego backhandu, natomiast Hiszpan to morderczy leworęczny forehand z niebotycznymi rotacjami piłki, warto dodać, że Nadal jest naturalnie praworęczny co tylko podkreśla geniusz tego tenisisty.

Bilans bezpośrednich meczów pomiędzy zawodnikami:
(według statystyk z oficjalnej strony ATP World Tour)


Wszyscy zawodnicy preferują grę w podobnym stylu co i Roger Federer czyli gra jednoręcznym backhandem. Łącznie 57 oficjalnych zwycięstw Rafaela Nadala i tylko 15 zwycięstw przeciwników. Natomiast gra Rafaela Nadala już nie jest tak skuteczna jak przeciwko obecnemu numerem jeden światowego tenisa Novakowi Djokovicowi, bilans 23:19 na korzyść Hiszpana, ale nie ma już takiej wielkiej różnicy jak w przypadku zawodników wyżej wymienionych.
Jak widać musimy znać naszego rywala doskonale by mieć z nim większe szanse na wygranie. Stworzenie odpowiedniego stylu gry i znalezienie u przeciwnika błędów, wyciągnięcie odpowiednich wniosków z badań porównawczych daje nam pozytywny efekt pracy w postaci sukcesu/zwycięstw. 

Źródło: Cashandra

1 komentarz:

  1. Bardzo fajny artykuł pokazujący jak ważną rolę w biznesie jest dobra baza informacji i ich poprawna analiza

    OdpowiedzUsuń