08.01.2015

Chcesz zmienić świat? - Zacznij od siebie!

Chcesz zmienić świat? - Zacznij od siebie!
Źródło zdjęcia
Wielu z nas narzeka na otaczający nas świat, a przede wszystkim ludzi. Ciągle coś nam nie pasuje, z kimś się nie zgadzamy czy kłócimy się o mało istotne rzeczy. Doprowadza to tak naprawdę do niczego. Tracimy drogocenny czas i nerwy. Świat jest niekiedy okrutny, ale to my sami go tworzymy. To ludzie w większości decydują czy czynią zło czy dobro. Dając sobą dobry przykład zarażamy tym innym.

Krytyka - Była, jest i będzie! 

Przestańmy więc narzekać, tylko podejmijmy działanie. Zmieńmy się na lepsze, to od nas samych zależy jaki będzie ten świat. Czy kolorowy, pełen energii czy smutny, szary, pełen wojen i niezrozumiałych konfliktów. Pomagajmy ludziom jeżeli są w potrzebie, a jeżeli widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy, ale o nią nie prosi to wyciągnijmy do niego dłoń, zaproponujmy jakieś pozytywne rozwiązanie. Nie naciskajmy, nie bądźmy nachalni bo każdy powinien decydować czy chce taką pomoc otrzymać czy też nie. Pamiętajmy o tym każdego dnia.

Nigdy nie jest za późno - Pamiętaj

Cały Twój świat jest w Twoich rękach. Ty decydujesz kim będziesz, co robisz, czego się uczysz czy jakiej muzyki słuchasz. Nikt na to nie ma inny wpływu niż właśnie ty sam. Wytłumaczenie jest dobre tylko dla tych osób które nie szuka rozwiązania. Świat jest piękny i brutalny, ale to tylko od Ciebie zależy jak będziesz go postrzegał. W Tobie jest siła przekazu, zarażania dobrem innych ludzi. Nie daj sobie przede wszystkim wmówić, że ktoś ma nad Tobą kontrolę. Jedyną osobą która posiada taką władzę jesteś tylko i wyłącznie ty sam.

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz