20.01.2015

Czas trwania reklam - Tego brakuje!

Czas trwania reklam - Tego brakuje!
Źródło zdjęcia
Reklama (z łac. reclamo, reclamare ‘odzew’; re 'w tył, znów, naprzeciw’ i clamo, clamare ‘wołać’) – informacja połączona z komunikatem perswazyjnym. Zazwyczaj ma na celu skłonienie do nabycia lub korzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw lub idei (np. promowanie marki).

Spot telewizyjny (ang. spot = kropka) – krótki film reklamowy wyświetlany w przerwach między programami telewizyjnymi albo w ich trakcie (przerywając je). Telewizyjne spoty reklamowe trwają najczęściej 30 sekund, ale spotyka się dłuższe i krótsze. Emisja spotów reklamowych jest jednym z głównych źródeł utrzymania prywatnych stacji telewizyjnych oraz stanowi pokaźne źródło dochodów telewizji publicznych. Emisja spotów reklamowych w Polsce poprzedzana jest napisem Reklama. Aktualnie spoty telewizyjne stają się często wykorzystywanym narzędziem dla prowadzenia akcji reklamowych w Internecie, najczęściej jako "wyskakujące okienka".

Pewnie wielu z oglądających telewizję nie raz denerwowało się na zbyt długie reklamy, choć niekiedy momentami są one niezwykle krótkie. Ciężko to wszystko pogodzić ze spokojnym oglądaniem filmu czy jakiegokolwiek innego programu. Nikt z nas nie chce przegapić kluczowych momentów. To co reprezentują aktualnie stacje telewizyjne właśnie do tego doprowadza. Wielu widzów podczas spotu reklamowego po prostu zmienia kanał na inny i czeka aż powróci jego program.

Niektóre stacje telewizyjne, a najczęściej muzyczne dają możliwość swoim odbiorcom zobaczenia ile będzie trwał spot reklamowy. To genialne rozwiązanie dla osób które nie są zbyt cierpliwie. Tak powinno być na wszystkich kanałach. Niestety, ale dzisiaj rządzi pieniądz i dla reklamodawców nie jest to zbyt opłacalne, bo mniej widzów zobaczyłoby ich spoty. Z drugiej strony telewizja powinna być dla widza i dbać o niego jak o najlepszego klienta.

Tyle się mówi dzisiaj o podatku radiowo-telewizyjnym, ale ja nadal nie czuję się szanowany przez stacje telewizyjne. Cała masa tandetnych programów (np. "Ukryta Prawda", "Pamiętnik z wakacji" itp.) z bardzo niskim budżetem oraz mnóstwo reklam gdzie niekiedy trwają one po ponad 10-15 minut. To jest jawna kpina z widza! Jedynie co można zrobić to napisać pismo do KRRiT, aby wzięli pod uwagę prośbę oglądających.

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz