24.01.2015

Czosnek - Naturalny antybiotyk!

Czosnek - Naturalny antybiotyk!
Źródło zdjęcia
Czosnek (Allium L.) – rodzaj roślin z rodziny amarylkowatych (Amaryllidaceae), dawniej zaliczany do osobno wyodrębnianej rodziny czosnkowatych (Alliaceae) lub liliowatych (Liliaceae). Obejmuje około 700 gatunków. W stanie dzikim występuje na całej półkuli północnej, przede wszystkim w strefie umiarkowanej. Gatunkiem typowym jest czosnek pospolity (Allium sativum L.).

Zalet spożywania czosnku jest bardzo dużo, a zapewne niektórzy z Was nie raz spotkali się z powiedzeniem, że kieliszek wódki i ząbek czosnku to recepta na pozbycie się różnych chorób czy przeziębień. Jest w tym na pewno jakieś ziarenko prawdy w szczególności jeżeli chodzi o czosnek. Zamiast szprycować się chemicznymi suplementami diety powinniśmy iść bardziej w stronę natury od której człowiek niestety coraz bardziej się odwraca.

Suplementy diety vs. rzeczywistość

Najlepiej jest spożywać czosnek na surowo bez żadnej obróbki termicznej przez które traci on w pewnym stopniu swoje cenne wartości odżywcze i zdrowotne. Działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, zawiera w sobie mnóstwo witamin, soli mineralnych czy innych mikroelementów ważnych dla naszego organizmu.
Wiele badań potwierdza też pozytywne efekty czosnku w naszej codziennej dziecie w walce przeciwko nowotworom, nadciśnieniu, udarom czy innym kłopotom zdrowotnym jak np. problemy z jelitami. Jest to warzywo i zarówno przyprawa, dlatego ma olbrzymie zastosowanie w wielu potrawach kulinarnych dodające jej specyficznego aromatu i smaku.

Moda na lekarstwa - Dieta chemiczna - Żyj zdrowiej, ale krócej!

Jedzmy to co naturalne bo to działa na nas najlepiej. Tak stworzyła i przystosowała nas natura od milionów lat. Dzisiejsze specyfiki są fenomenem XXI wieku i nadal nie wiemy jak wpłyną na nasze zdrowie w ciągu kilkudziesięciu najbliższych lat. Koncernom farmaceutycznym nie zależy na naszym zdrowiu, a na tym abyśmy byli bardziej chorzy i wydawali coraz więcej pieniędzy na nasze zdrowie czy coraz to nowsze lekarstwa na dziwne choroby.
Trzymajmy się natury, a nie chemii! To pozwoli być nam zdrowym w dzisiejszym chorym świecie!

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz