ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

07.01.2015

Depresja - Jak ją wyleczyć? - Proste porady

Depresja - Jak ją wyleczyć? - Proste porady
Źródło zdjęcia
Zaburzenia depresyjne lub depresja endogenna lub depresja – są terminami najczęściej odnoszącymi się do endogennych zespołów depresyjnych, które występują w przebiegu chorób afektywnych (określanych także jako: zaburzenia afektywne, zaburzenia nastroju). Terminy te są stopniowo wypierane przez pochodzący z amerykańskiej klasyfikacji DSM-IV termin "duża depresja" (ang. major depression), którego odpowiednikiem w europejskiej klasyfikacji ICD-10 jest termin "epizod depresyjny". Należy jednak zaznaczyć, że choć zakresy znaczeniowe wymienionych określeń zachodzą na siebie, to nie są one w pełni równoznaczne i zostały stworzone dla różnych celów.

Większość z nas doskonale wie czym jest depresja i jakie są jej objawy. Brak sensu w życiu, chęci do wykonywania jakiejkolwiek czynności, smutek, rozdrażnienie, postrzeganie świata w szarych kolorach, dołowanie się i tak dalej. Niektóre źródła nawet podają, że na depresję choruje najwięcej ludzi na świecie. Jest to jedna z kolejnych chorób XXI wieku, tuż obok otyłości czy innych uzależnień od np. internetu. Czy jest na to lekarstwo? Jest, ale na pewno nie polega na szprycowaniu się farmakologią. 

Suplementy diety vs. rzeczywistość

Jak więc można pokonać depresję?

Po pierwsze i najważniejsze, należy zadać sobie pytanie czy chcemy pokonać chorobę. Bez pozytywnej odpowiedzi nie osiągniemy zamierzonego efektu poprawy naszego zdrowia tylko pozostaniemy w tym stanie w jakim się aktualnie znajdujemy.
Należy wziąć pod uwagę, że depresja jest chorobą psychiczną, a na naszą psychikę wpływa wiele czynników z których często nie zdajemy sobie kompletnie sprawy. Jak więc poprawić naszą kondycję psychiczną by czuć się dobrze, pełnym energii?

Spacer - Prosty sposób na polepszenie nastroju 

Kontakt ze świeżym powietrzem i słońcem to doskonała recepta na pierwsze kroki ku poprawie naszego zdrowia. Zamknięcie się we własnych czterech kątach na pewno nie sprzyja kondycji naszej psychiki, do tego zasłonięte okna i brak naturalnego światła po prostu nas dołuje. Taka nasza po prostu natura. Dlatego pamiętajmy o tym by mieć jak najwięcej kontaktu z naturalnym światłem czyli słońcem, a świeże powietrze na spacerze tylko spotęguje pozytywny efekt.
Kolejnym ważnym czynnikiem jest nasza codzienna dieta. To co jemy ma istotny wpływ na całe nasze zdrowie i samopoczucie, to właśnie z produktów spożywczych czerpiemy całe życiodajne substancje i minerały. Takie produkty jak np. banany czy czekolada ułatwiają w naszym organizmie wydzielanie się serotoniny czyli naturalnego "leku" zwalczającego depresję.

Serotonina (pot. „hormon szczęścia”) – organiczny związek chemiczny, biogenna amina zaliczana do tryptamin, hormon tkankowy, ważny neuroprzekaźnik w ośrodkowym układzie nerwowym]. Produkowana w jądrach szwu, błonie śluzowej jelit, szyszynce oraz trombocytach. Spożywanie czekolady pobudza jej syntezę.

Dlatego ważne jest to co jemy, ale też i regularny tryb życia należy do fundamentu dobrego zdrowia. Jeżeli chcemy być w pozytywnym nastroju musimy się po prostu wysypiać i nie spać ani za krótko, ani za długo bo to rozchwiewa nasz biologiczny zegar życia.

Wstawaj i kładź się do snu o stałych porach - Prosta i jakże skuteczna metoda na lepszy sen

Sen to jakaś 1/3 naszego życia dlatego należy go dobrze pielęgnować. To tylko jedne z prostych trzech zasad które należy przestrzegać by być po prostu zdrowym psychicznie. Zresztą większość z nas wie co to jest zdrowy tryb życia, ale niestety tylko niektórzy traktują ten termin poważnie. Nie zapominajcie również o codziennym uśmiechu do bliskich i ludzi!

Źródło: Cashandra

1 komentarz:

  1. W walce z depresją bardzo ważna jest motywacja do zmiany i wsparcie najbliższych. Niekiedy bardzo wiele może zdziałać psychoterapia, lecz tylko i wyłącznie wtedy kiedy jesteśmy na nią gotowi.

    OdpowiedzUsuń