ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

23.01.2015

Doping w sporcie - Świat idzie do przodu, ale co zrobić z etyką sportu?

Doping w sporcie - Świat idzie do przodu, ale co zrobić z etyką sportu?
Źródło zdjęcia
Doping wydolnościowy – sztuczne podnoszenie wydolności fizycznej i psychicznej zawodnika metodami wykraczającymi poza normalny, "naturalny" trening, choć w praktyce granica między dopingiem i treningiem jest często bardzo trudna do ustalenia. Ogólnie za doping uważa się metody medyczne, potencjalnie szkodliwe dla zdrowia, które zostały oficjalnie zabronione.

Świat sportu oszalał to trzeba jasno przyznać, ale to całe szaleństwo nie trwa od dzisiaj, bo już przed drugą wojną światową dochodziło do różnych sensacyjnych wyników. Celem sportowca jest jak najlepszy wynik w danej dyscyplinie - to oczywiste, niestety w wielu przypadkach przypłacany jest własnym zdrowiem.
Genialnym przykładem jest tutaj była zawodniczka Heidi Krieger, a dzisiaj już zawodnik z imieniem Andreas. Długoletnie spożywanie sterydów i innych substancji doprowadziło do katastrofalnych zmian w organizmie, czego efektem końcowym była po prostu zmiana płci.

Lance Armstrong - amerykański kolarz, siedmiokrotny zwycięstwa najbardziej prestiżowego wyścigu Toure de France w 2012 roku przyznał się do stosowania "dopalaczy" co skończyło się dla niego odebraniem wszystkich sportowych nagród i dożywotnią dyskwalifikacją. Był dla wielu fanów idolem, wzorem do naśladowania, założył fundację z 20 milionami członków, walczył w latach '90 z rakiem jąder - wiele fanów odwróciło się od niego po fakcie o stosowaniu dopingu.

Asafa Powell - sprinter, złoty medalista olimpijski z Pekinu 2008 w sztafecie 4x100 m, został zdyskwalifikowany w 2014 roku na 18 miesięcy z powodu wykrycia w 2013 roku niedozwolonych substancji w jego organizmie.

Marit Bjørgen - choruje na astmę. W 2009 roku otrzymała pozwolenie na stosowanie leku przeciwko astmie (Symbicort), który znajdował się na oficjalnej liście środków dopingujących Światowej Agencji Antydopingowej. Na kilkanaście dni przed mistrzostwami świata w Oslo, w związku ze spekulacjami, iż używa silniejszego środka (klenbuterolu) ogłosiła publicznie, iż stosuje symbicort. W 2011 roku Symbicort został usunięty z listy środków dopingujących i jego stosowanie w dawkach terapeutycznych nie wymaga już pozwolenia. To zdjęcie zszokowało kibiców na całym świecie!

Marin Čilić - chorwacki tenisista, triumfator wielkoszlemowego turnieju US Open 2014, został zawieszony w związku z wykryciem w jego organizmie zakazanej substancji psychoaktywnej o działaniu stymulującym – niketamidu. Po dobrowolnym przyznaniu się do winy jego kara została skrócona.

To tylko wierzchołek góry lodowej, bo świat sportu dzisiaj jest okropnie zatruty. Stawką są jak zwykle potężne pieniądze, blask fleszy, chwała i szacunek u milionów ludzi. Oczywiście w sportach wydolnościowych problem jest znacznie większy, ale też w innych dyscyplinach jak np. piłka nożna nie brak wielu kontrowersji u nawet najlepszych piłkarzy.

Ronaldo Luís Nazário de Lima - Wiele chodzi po świecie kontrowersyjnych opinii czy Ronaldo w PSV (Holandia) był faszerowany anabolikami i czy przez to wzięły się zarówno sukcesy jak i liczne kontuzje u tego zawodnika?

Lionel Andrés Messi Cuccittini - Tutaj również pada wiele kontrowersyjnych komentarzy czy brane hormony wzrostu w dzieciństwie miały wpływ na ten dzisiejszy geniusz futbolu?

Świat idzie do przodu, a medycyna wraz z nią. Dzisiaj coraz trudniej wykryć u zawodników coraz to nowsze substancje tworzone w laboratoriach. O kontrowersjach z ostatnich Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi (Rosja) powstało tysiące spekulacji na temat stosowania dopingu przez zawodników gospodarzy podczas imprezy.

Czy świat czystego sportu kiedykolwiek pogodzi się z dopingiem? Czy powstanie kiedykolwiek jakaś inicjatywa jak np. zawody Strongmanów tylko, że w innych dyscyplinach sportowych? Sport w najbliższych latach będzie wystawiony na ciężką próbę w wojnie przeciwko nieuczciwym chwytom, bo świat nowoczesnej medycyny ciągle rośnie w siłe.

Źródło: Cashandra

1 komentarz:

  1. Tutaj trochę o dopingu wśród amatorów w triathlonie: http://xtri.pl/swiat/pierwszy-przypadek-dopingu-wsrod-amatorow-wykryty-przez-ironmana/

    OdpowiedzUsuń