27.01.2015

Droga do sukces jest usłana różami... z kolcami!

Droga do sukces jest usłana różami... z kolcami!
Źródło zdjęcia
Droga do sukcesu nigdy nie była łatwa i nie będzie. Większość z nas bardziej bądź mniej chciałaby w życiu osiągnąć coś z czego bylibyśmy dumni. Niestety nie jest to takie łatwe - całe szczęście dla nas! Gdyby tak było radość z osiągniętego celu nie byłaby aż tak upojna gdy postawimy sobie poprzeczkę o 1 cm wyżej niż wcześniej. Człowiek jest stworzony do łamania granic swoich możliwości i chęci bycia coraz to lepszym, obojętnie w jakiej dziedzinie.

Dążenie do celu - Nigdy się nie poddawać!

Jeżeli chcemy wspiąć się na najwyższy szczyt musimy zdać sobie sprawę, że nie będzie to takie proste, a żeby to osiągnąć musimy przede wszystkim dobrze przygotować się do "wyprawy", nabyć odpowiedniego doświadczenia co przekłada się na niezliczoną ilość porażek. Nigdy wielkie sukcesy nie były dziełem przypadku, tylko mozolnej, monotonnej ciężkiej pracy, wielu wyrzeczeń, poświęceń i bolących upadków. Nie bez powodu powstało stwierdzenie, że "szczęściu trzeba pomóc".

Nigdy nie jest za późno - Pamiętaj

Im więcej włożymy efektywnej pracy, nowych zmian, określimy sobie kilka celów tym łatwiej będzie nam osiągnąć upragniony sukces. Los bywa niekiedy bardzo przewrotny, a życie będzie rzucało nam kłody pod nogi to naszą siłą powinna być zawsze podniesiona głowa - obojętnie co będzie się działo.

"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość." - Woody Allen

Wiele naszych planów ulegnie w gruzach, ale zawsze powinien przyświecać nam cel. Osiągnąć sukces możemy jedynie poprzez wszelkie zmiany. Praca nad sobą, rozwój osobisty, siła wewnętrzna to powinny być nasze codzienne nawyki. 

Prokrastynacja - Skrajne lenistwo - Jak z tym walczyć?

Niedługo skończy się pierwszy miesiąc 2015 roku, a wiele z nas robiło sobie postanowienia noworoczne by stać się w tym roku lepszym człowiekiem. Ciekawe ile z Was nadal trwa w swoim osobistym "poście", bądź celebracji zmian. Pamiętajcie o tym, że siła motywacji jest różna. Niekiedy mamy większy zapał do pracy, a czasem mniejszy. Nie należy od razu panikować z braku zaangażowania do dalszych zmian, tylko dumnie zacisnąć pięść i wziąć się do pracy. Odpoczynek też jest w życiu bardzo ważny, żeby naładować paliwo motywacji!

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz