28.01.2015

Innowacje - Na tym zarabia się najwięcej

Innowacje - Na tym zarabia się najwięcej
Źródło zdjęcia
Innowacja (łac. innovatio, odnowienie) – w socjologii oznacza akceptację celów dyktowanych przez istniejące w grupie społecznej lub społeczeństwie wartości, przy jednoczesnym odrzuceniu tradycyjnych sposobów ich osiągania w danym systemie aksjonormatywnym. Jest to jedna z dewiacji społecznych, czyli odchyleń od konformizmu w ujęciu Roberta K. Mertona.
Zachowaniem innowacyjnym może być zarówno działanie przestępcze jak i działanie, którego rezultatem jest np. upowszechnienie nowej, sprawniejszej metody badań naukowych. Początkowo działania będące innowacyjnymi mogą spotykać się w społeczeństwie czy grupie społecznej z lekceważeniem lub ostrą krytyką, często jednak upowszechniają się i stają się w końcu zachowaniami konformistycznymi.

Innowacja (łac. innovatio - odnowienie) – stanowi nową (dla organizacji, społeczności czy cywilizacji), wprowadzoną przez człowieka wartość bądź jakość dotyczącą jej celów lub sposobów ich realizacji.
Innowacja biznesowa jest zatem nowością mającą zastosowanie w działalności gospodarczej.

Wystarczy spojrzeć na otaczający nas świat by stwierdzić fakt, że to właśnie dzięki innowacjom ich odkrywcy zarabiają najwięcej. W czasach gdzie raczkował internet, ktoś wpadł na genialny pomysł założenia wyszukiwarki Google. Dziś są bez wątpienia światowym numerem jeden, potężną korporacją ustanawiająca i wytyczającą przyszłość kierunku internetu. Facebook - kolejny doskonały przykład czegoś innowacyjnego. Portal społecznościowy działający na całym świecie z możliwością dodawania informacji, zdjęć, szukania różnych informacji czy śledzenia np. ulubionych sportowców. Fotka.pl Polski portal społecznościowo-randkowy który w erze Facebooka i Google+ trzyma się całkiem nieźle jak na owe czasy. Warto dodać, że takie dawne strony zrzeszające ludzi jak Tenbit.pl czy Grono.net przesłały po prostu istnieć, a na same witryny typu Nasza-Klasa.pl i Gadu-Gadu.pl przeszła moda wraz pojawieniem się mody fejsbukowej.
Dawny Myspace.com dość popularny na świecie można powiedzieć nieoficjalnie, że umarł śmiercią naturalną. Coraz modniejszy staje się teraz Twitter czy Instagram. Te strony to prawdziwa żyła złota dla ich właścicieli.

Wirtualny świat to przyszłość zysków, wraz z erą pojawienia się smartfonów czy mobilnych urządzeń jak np. tablet. Na świecie rośnie przez to coraz większe zapotrzebowanie na energię elektryczną, a jak dobrze wiemy zielona energia (ekologiczna) to przyszłość. Wiele miliardów dolarów idzie na innowacje w tej dziedzinie co najlepiej widać w dziedzinie motoryzacji. Tworzy się z roku na rok coraz więcej elektrycznych samochodów, a od ropy powoli ucieka. Być może stąd ten spadek cen ropy na światowych runkach na przestrzeni ostatniego roku. Za 50 czy nawet 100 lat kto wie czy już tylko w muzeach będziemy oglądać silnik klasycznego diesla od Golfa II.

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz