ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

06.01.2015

Kościół Katolicki vs. Dekalog

Kościół Katolicki vs. Dekalog
Źródło zdjęcia
Dekalog (stgr. δεκάλογος dekalogos, dziesięć słów) inaczej Dziesięć przykazań (w tradycji żydowskiej Dziesięć Oświadczeń עשרת הדיברות, Aseret ha-Dibrot) – zbiór podstawowych nakazów moralnych obowiązujących pierwotnie wyznawców judaizmu, a następnie przejęty przez chrześcijan.

Kościół katolicki, Kościół powszechny (gr. katholikos, powszechny) – największa na świecie chrześcijańska wspólnota wyznaniowa, głosząca zasady wiary i życia określane mianem katolicyzmu. Kościół katolicki jest jednym z trzech głównych nurtów chrześcijaństwa, obok Cerkwi prawosławnej i Kościołów protestanckich.

Większość z Was zapewne zna dzisiejsze 10 przykazań, lecz prawda jest taka, że przez wieki zostały one zmienione na swój sposób, bardziej wygodny. Czy należy brać je w takim razie na poważnie skoro można je zmieniać ot tak po prostu?

"4Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. 5Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; 6a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich."

„Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka.” (Dz. 17:29)  

"12Pamiętacie, że powiedziałem wam przykazanie: Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach poniżej ziemi."

Cytaty pochodzą z Wikipedii

Dobrze wiemy jak powyższe przykazania mają się do dzisiejszej rzeczywistości. Zostały one umiejętnie wyeliminowane przez Kościół Katolicki. Dziś mamy całą masę "świętych" obrazków, katechizmów, różańców, różnych rodzajów krzyży, medalików, czy błogosławieństw spisanych na kartce prosto od papieża. Katolickie eldorado trwa w najlepsze. Jakoś ni jak ma się to do prawdziwych nauk Jezusa Chrystusa z Pisma Świętego. To są zwykłe rzeczy materialne, nie mające nic wspólnego z sacrum chrześcijańskim oprócz wyglądu i symboli katolickich. Zapewne niektóre z nich są produkcji Made In China. Czy więc Katolicy powinni się modlić do rzeczy przyziemnych stworzonych przez człowieka, dla człowieka? To bezsens tak samo jak i z modlitwami wymyślonymi przez KK które nie mają nic wspólnego z Biblią, jest to po prostu zwykły ludzki wymysł.

Agnostyk - Kto to jest?

Biznes się kręci w najlepsze. Niektórzy Katolicy otumanieni tradycją nie kojarzą prawdziwych religijnych faktów, tylko wstawiają w laurkę wydrukowane zdjęcie do którego się modlą i proszą o pomoc, zapominając o fakcie, że Bóg jest w nich. Wszystko zostało wywrócone do góry nogami i zinterpretowane na swój sposób. A już o takich przypadkach jak Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to moralny upadek zasad i wartości chrześcijańskich.

Presja społeczna vs. konformizm - Wolność - Najważniejsza wartość człowieka

Ludzie się boją opinii większości dlatego idą za tłumem nie zważając na proste fakty. Jeżeli komuś to pomaga to proszę bardzo, szanuje to, ale niech nie stara się wmawiać innym, że jest to jakaś wartość z poza ludzkiego umysłu. Dziś Kościół Katolicki jest największą "firmą" na świecie, a raczej gigantyczną "korporacją", która ma pod sobą miliardy wiernych, hektarów ziem, milionów kapłanów, pieniędzy, kościołów. Najlepsze w tym jest to, że Kościół Katolicki potępia wszystkie inne religijne poglądy, uważając swoje za jedyne słuszne, co śmieszniejsze - prawdziwe - fundamenty wiary. Ni jak niestety ma się to prawdziwej rzeczywistości, a o takich historiach jak Roberto Calvi (artykuł usunięty z Wikipedii) mało kto wie. Faceta znaleziono powieszonego 18 czerwca 1982 roku, pod mostem Blackfriars (Czarnych Mnichów) na Tamizie (obciążonego 5 kg kawałków cegieł, z 25 tys. dolarów przy sobie).

Cała otoczka w okół Kościoła Katolickiego jest piękna, a wartości chrześcijańskie w pełni szanuje to jednak najpiękniejsza zawsze była jest i będzie... prawda.

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz