18.01.2015

Moda na lekarstwa - Dieta chemiczna - Żyj zdrowiej, ale krócej!

Moda na lekarstwa - Dieta chemiczna - Żyj zdrowiej, ale krócej!
Źródło zdjęcia
Lek – każda substancja, niezależnie od pochodzenia (naturalnego lub syntetycznego), nadająca się do bezpośredniego wprowadzania do organizmu w odpowiedniej postaci farmaceutycznej w celu osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego, lub w celu zapobiegania chorobie, często podawana w ściśle określonej dawce. Lekiem jest substancja modyfikująca procesy fizjologiczne w taki sposób, że hamuje przyczyny lub objawy choroby, lub zapobiega jej rozwojowi. Określenie lek stosuje się też w stosunku do substancji stosowanych w celach diagnostycznych (np. metoklopramid w diagnostyce hiperprolaktynemii) oraz środków modyfikujących nie zmienione chorobowo funkcje organizmu (np. środki antykoncepcyjne).
Nauką o produkcji leków i ich działaniu w najszerszym ujęciu jest farmacja. Natomiast farmakologia jest nauką o terapeutycznym zastosowaniu leków; mechanizmach i skutkach ich działania na organizm.

W dzisiejszym świecie jesteśmy więc zalewani lekami przez koncerny farmaceutyczne, a mass-media w ramach zysku i braku etyki, oraz misji społecznej informują nas o wyimaginowanych chorobach. Próbuje nam się wmówić, że każde odstępstwo od normy to jest pierwszy krok do poważnej choroby i lepiej zapobiec wcześniej jej rozwojowi karmiąc się masą tabletek, pigułek, syropów, kapsułek które wyniszczają nas tak naprawdę od środka. Masz zimne stopy? Jesteś chory! Pocą Ci się dłonie? Jesteś chory! Wiercisz się w nocy? Jesteś chory! Absurd goni absurd!

Moda na lekarstwa - Dieta chemiczna - Żyj zdrowiej, ale krócej!
Źródło zdjęcia
To tylko promil leków, suplementów diety które w swoim założeniu mjąa poprawić nasze zdrowie. O takich cudach farmaceutyki jak podwójna dawka magnezu czy olej z wątroby wieloryba chyba nie ma sensu wspominać.

Suplementy diety vs. rzeczywistość

Ciekawe czy dożyjemy czasów gdzie powstaną leki na głupotę i ludzką naiwność? Zastanów się w aptece dwa razy przed kupnem jakiegokolwiek leku, suplementu diety czy jest on tak naprawdę Ci potrzebny?

Źródło: Cashandra

1 komentarz:

  1. Dużą różnicą jest wiara w cuda a świadomość działania danego leku czy suplementu. Należy o tym pamiętać, że nie ma magicznych tabletek na stres czy odchudzanie lecz są takie które wspomogą Twój organizm do pewnych działań pomagających uzyskać pożądany cel.

    OdpowiedzUsuń