ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

12.01.2015

Nienawiść do partii politycznych w internecie

Nienawiść do partii politycznych w internecie
Źródło zdjęcia
Próg wyborczy zwany również klauzulą zaporową – minimalny procent poparcia wyborców uprawniający komitet wyborczy do uczestniczenia w rozdziale mandatów.
Występuje on w proporcjonalnych systemach wyborczych. W Polsce wprowadzony w 1993 r. w wyborach do Sejmu, od 1998 także w wyborach samorządowych.
Jednym z najważniejszych celów wprowadzenia progu wyborczego do ordynacji wyborczej było uniemożliwienie uzyskania mandatów przez ugrupowania marginalne, a co za tym idzie zapobieżenie rozdrobnieniu politycznemu w parlamencie. W wyborach w 1991 do Sejmu weszli kandydaci 29 ugrupowań (przy czym 11 spośród nich uzyskało po 1 mandacie).
Obecnie w Polsce w wyborach do Sejmu stosuje się (w skali kraju) próg 5% głosów dla partii i dla komitetów wyborczych wyborców oraz 8% dla koalicji partii. W wyborach samorządowych w 1998 i 2002 próg wynosił 5% głosów (w skali danej rady); dotyczy to wyborów do sejmików województw, rad powiatów i rad miejskich w miastach na prawach powiatów. W wyborach do Sejmu z progu wyborczego zwolnione są komitety wyborcze wyborców mniejszości narodowych i etnicznych (obecnie jest to Mniejszość Niemiecka). W związku z tym te komitety nie muszą go przekraczać by móc znaleźć się w Sejmie.

Nienawiść do partii politycznych w internecie jest dosłownie wszędzie. Obojętnie na jaką dość popularną stronę nie wejdę typu YouTube, Facebook, Wykop, WP, Onet, Demotywatory itd. tam w komentarzach można wyczytać całe salwy nienawiść do obecnego rządu, Prawa i Sprawiedliwości, SLD czy jakichkolwiek innych partii politycznych. Odnoszę wrażenie, że w wirtualnym świecie znaczna większość osób wręcz nienawidzi obecnych posłów, ministrów, senatorów czy innych urzędników państwowych. Czy to powinno ludzi dziwić? Zdecydowanie nie!
Jedynie w internecie przebijają się pozytywne głosy ludzi gloryfikujących takie partie polityczne jak Kongres Nowej Prawicy czy Ruch Narodowy. Reszta opcji politycznych jest wręcz miażdżona, a mówiąc e-żargonem po prostu - "masakrowana". Tysiące szydzących zdjęć, filmików, felietonów czy plucia jadem na tak zwanych "lemingów" jednak nie przynosi oczekiwanego rezultatu, jakim jest bez wątpienia chęć wpuszczenia nowych twarzy, partii do sejmu i senatu.
To w pewnym stopniu jakiś fenomen jak głos internetu jest zupełnie inny od tego który słyszymy w rzeczywistości. Przykładowo poparcie Kongresu Nowej Prawicy kręci się w okolicach progu wyborczego - 5%. Ruchu Narodowego jest jeszcze niższe. To dziwne, ale warto wziąć pod uwagę jak wiele osób nie chodzi po prostu na wybory demokratyczne o które walczyli nasi przodkowie niekiedy oddając za nie własne życie.

Flaga Polski - Musi mieć swoją należną godność

Rok 2015 w Polsce to rok wyborczy. Pamiętajcie o tym, że każdy głos się liczy w wyborach demokratycznych. Najgorszą opcją jest oddanie nieważnego głosu, ponieważ on tak naprawdę jest bez znaczenia, daje większe szanse Twoim przeciwnikom. Jeżeli chcesz coś zmienić musisz w to po prostu wierzyć. Ciągłe narzekanie i mówienie sobie pod nosem "i tak się nic nie zmieni na lepsze" jest tylko kolejnym nawozem do pozostania w tym samym miejscu.

A czy Ty już masz swoich politycznych faworytów?

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz