ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

21.01.2015

Papierosy - Szczeniacki nałóg

Papierosy - Szczeniacki nałóg
Źródło zdjęcia
Papieros – wyrób tytoniowy składający się z rurki z cienkiej bibułki (gilzy) o średnicy do 1 cm i długości do 12 cm (zwykle 85 mm), wewnątrz której znajduje się mieszanka tytoniowa zawierająca spreparowane liście różnych odmian tytoniu.
Podczas palenia papierosa zawarta w dymie papierosowym nikotyna dostaje się do krwi i wywiera swoje działanie na organizm palacza. Oprócz nikotyny dym tytoniowy zawiera tysiące innych szkodliwych, rakotwórczych substancji chemicznych.
Podobną rolę spełnia fajka (zamiast w papierze, który spala się wraz z tytoniem, spreparowane liście umieszczone są w niepalnym, najczęściej drewnianym cybuchu) oraz cygaro (tu zamiast papieru jest wysuszony, ale nierozdrobniony, liść tytoniu. Małe cygaro, zbliżone wyglądem do papierosa, to cygaretka).

Palenie papierosów to okropnie zgubny nałóg i chyba najpopularniejszy na świecie. Wytwarza on sztuczne uczucie głodu nikotynowego które trzeba ciągle zaspokajać kolejnym papierosem. Wiele osób swoje pierwsze kroki z paleniem zaczyna najczęściej za młodu, w wieku szkolnym. Człowiek jest wtedy młody, niezrównoważony psychicznie i ma olbrzymią chęć bycia dorosłym, do tego dochodzi jeszcze presja ze strony rówieśników. Inni palą to i ja zacznę - nikt nie chce być gorszym w pewnej grupie. Taki tok myślenia możemy zaobserwować u młodych ludzi. Są jeszcze inne powody sięgnięcia po pierwszego papierosa jak np. "zakazany owoc smakuje lepiej".

Znaczna większość osób palących sięgnęła po papierosy gdy uczyła się w podstawówce, gimnazjum czy szkole średniej. Podtrzymali ten stan przez kilka kolejnych lat nieświadomie się uzależniając w nastoletnim wieku. Dziś ciężko niektórym jest rzucić wieloletni nałóg, o ile tego w ogóle chcą. Warto jednak pamiętać, że każdy moment jest dobry do skończenia z nabijaniem pieniędzy tytoniowym koncernom.
Wytłumaczenia typu, że zapalenie papierosa zabija stres jest złudne, bo z logicznego punktu widzenia człowiek głodny jest po prostu bardziej rozdrażniony i zły. Głód nikotynowy palacze sami w sobie wytworzyli wcześniej dlatego tłumaczenie się nienaturalnym uczuciem głodu jest fałszywe. To okłamywanie własnego siebie. Należy jak najszybciej przerwać ten ciąg kłamstwa.

Największe koncerny tytoniowe można tak naprawdę policzyć na palcach jednej ręki. To one trzymają tak naprawdę w ryzach władzy cały "papierośniczy" świat. Palących na świecie jest miliony osób, a każdy palacz to potencjalny olbrzymi długoletni zysk. Choć dziś promuje się zdrowy tryb życia, to koncerny tytoniowe walczą jednak o swoje. Ostatnio słyszeliśmy o potężnej walce pomiędzy wielkimi firmami tytoniowymi i producentami e-papierosów. Ci drudzy zostali niekiedy wykupieni przez tych pierwszych, a sama Unia Europejska głupieje i nie wie co zrobić z tym konfliktem interesów (głośne próby wycofania papierosów mentolowych, czy klikanych z "kulką" w filtrze).

Walka toczy się o nasz portfel, a niektórym państwom jest to na rękę, bo są to miliardowe zyski do budżetów państw. Warto być świadomym konsumentem i trzymać się z dala od tego czyszczącego kieszenie nałogu przez długie lata. Zdrowie masz tylko jedno i nie pozwól komuś sobie na nim zarabiać!

Źródło: Cashandra

2 komentarze:

  1. Dzięki za ten artykuł, daje do myślenia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nałóż tak na prawdę jak każdy inny. Nikt go nie chce mieć, a wiele osób go posiada.

    OdpowiedzUsuń