10.01.2015

Polska wygrywa Puchar Hopmana - Nieoficjalne mistrzostwa świata w grze mieszanej (tenis ziemny)

Polska wygrywa Puchar Hopmana - Nieoficjalne mistrzostwa świata w grze mieszanej (tenis ziemny)
Źródło zdjęcia
Puchar Hopmana – międzynarodowy drużynowy turniej tenisowy, odbywający się co roku na przełomie grudnia i stycznia w australijskim mieście Perth w stanie Australia Zachodnia. Uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa świata zespołów mieszanych.
W odróżnieniu od pozostałych drużynowych turniejów tenisowych, Pucharu Federacji – przeznaczonego wyłącznie dla kobiet i Pucharu Davisa, w którym walczą mężczyźni, reprezentacja kraju w Pucharze Hopmana składa się z jednej kobiety i jednego mężczyzny. W rywalizacji bierze udział osiem zespołów narodowych.

Polska reprezentacja gry mieszanej pokonała w finałowym starciu Stany Zjednoczone 2:1. Pojedynek kobiet wygrała Agnieszka Radwańska z Sereną Williams 6:4 (3)6:7 6:1. Było to jej pierwsze zwycięstwo nad amerykanką z pośród 9 oficjalnych spotkań. Wcześniej Polka wygrała tylko raz jednego seta podczas finału Wimbledonu 2012. Jerzy Janowicz przegrał swój singlowy mecz z Johnem Isnerem (10)6:7 4:6.
O wszystkim zadecydowało decydujące starcie w mieszanej grze podwójnej. Padło ono łupem na korzyść reprezentacji Polski 7:5 6:3.

Turniej rozgrywany był w Australii (Perth) w dniach 4-10 stycznia 2015 roku. Podział na grupy był następujący:

Grupa A: Kanada, Czechy, Włochy, USA
Grupa B: Australia, Francja, Wielka Brytania, Polska

Bukmacherzy największe szanse na zwycięstwo przed turniejem dawali Stanom Zjednoczonym i właśnie Polsce. To olbrzymi sukces polskiego tenisa, choć sam turniej jest mało prestiżowy to nie można bagatelizować i umniejszać tego sukcesu. Wymarzone rozpoczęcie roku (sezonu tenisa) dla polskich tenisistów. To zwycięstwo może być tylko dużym motorem napędowym do dalszych sukcesów polskich tenisistów. Warto przypomnieć, że już rok temu Polska zagrała w finale tego turnieju ulegając w ostatecznym starciu Francji.
Ogromne brawa i gratulacje za ten sukces!

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz