13.01.2015

Uczciwość - Czy to oznaka frajerstwa w dzisiejszych czasach?

Uczciwość - Czy to oznaka frajerstwa w dzisiejszych czasach?
Źródło zdjęcia
Uczciwość, prawośćcecha ludzka, polegająca w relacjach społecznych na wywiązywaniu się z danego słowa oraz przestrzeganiu reguł społecznych (uznanych norm moralnych), nawet gdy inni tego nie widzą lub nie oczekują.
Słowo uczciwość określa zarówno konkretne postępowanie w danych okolicznościach, jak i trwałą cechę charakteru.

Frajer (potocznie) - osoba dająca się łatwo nabrać, naiwna; osoba nadmiernie wierna normom moralnym, które przez innych nie są przestrzegane.

Żyjemy w XXI wieku, a nasze tempo życia wydawać by się mogło, że z roku na rok przyśpiesza. Jesteśmy w coraz większej pogoni za sprawami materialnymi jak dobra praca, nowe auto, chęć wyróżnienia się z tłumu, zwiedzenia świata czy ukończenia coraz to lepszych szkół. W drodze ciągłego życia poznajemy różne osoby chcące nam pomóc i też te które z największą przyjemnością podkładają nam pod nogi kłody bądź chciałby nas po prostu wykorzystać do własnych celów.

"Yin i yang" - Dwie strony medalu - Antonim

Czy Ci którzy godzą się na głodowe stawki za wykonywaną pracę u swojego pracodawcy są wobec niego uczciwi? Czy to jest już oznaka frajerstwa i wykorzystywania ludzi? Niektóre standardy narzuca nam "góra" (czyt. rząd) i wobec niego rozliczać się musi zarówno pracownik, jak i osoba dająca pracę. Każdy chce zarobić dla siebie jak najwięcej.

Kłamstwo - Świadome i niezauważalne 

Gdzie jest więc ten złoty środek? Tak samo jak w przypadku wszelkich inicjatyw charytatywnych, fundacji, a ostatnio dość medialnym WOŚP, wiele się mówiło na temat uczciwości. Cała sprawa nie jest taka prosta jakby się mogło to nam wydawać. Tu już wkracza osobista hierarchia wartości życiowych - sprawa indywidualna każdego z nas.
Jak sami widzimy to bezsprzecznie dość ciekawe pytanie zadanie w tytule na które niema jednoznacznej odpowiedzi. 

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz