12.02.2015

Aleksander Doba - Podróżnik roku, wybrany przez czytelników amerykańskiej edycji National Geographic!

Aleksander Doba - Podróżnik roku, wybrany przez czytelników amerykańskiej edycji National Geographic!
Źródło zdjęcia
Aleksander Ludwik Doba (ur. 9 września 1946 w Swarzędzu) – polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Brązowy medalista mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim.

The Kayaker: Aleksander Doba

At 67 years old, a Polish kayaker completes the longest open-water kayaking expedition across the Atlantic in history.


TO JUŻ KOLEJNY SUKCES POLSKI W 2015 ROKU !!!

Polak Aleksander Doba został wybrany podróżnikiem roku w prestiżowej kategorii amerykańskiego National Geographic organizowaną na cały świat. W wieku ponad 60 lat przepłynął sam w historii z Afryki do Ameryki Południowej dzięki sile mięśni - to cały Ocean Atlantycki!

"Ja jestem taki młody i postawiłem sobie ambitne cele i je zrealizowałem. Wy młodzi też w życiu stawiajcie sobie ambitne cele." - Aleksander Doba

Polak przepłynął ponad 12 tysięcy kilometrów w zaledwie 167 dni. Było to pierwsze w świecie przepłynięcie kajakiem Oceanu Atlantyckiego między jego najbardziej oddalonymi punktami położonymi na wybrzeżach Europy i Ameryki Północnej, dokonał tego mieszkaniec Polic. Kajak został specjalnie skonstruowany na potrzeby wyprawy. Sam wyczyn który jest połączeniem siły mięśni, przebywania w samotności, brakiem łączności jest wyzwaniem dla prawdziwego faceta pełnym nadziei i motywacji.
Podróżnik był jednym z 10 kandydatów do prestiżowej nagrody. Można było głosować raz dziennie w internecie - Aleksander Dobra uzyskał największą ilość głosów. Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów bo wiemy, że Pan ma już zaplanowane kolejne podróże. Teraz Panu będzie kibicował cały świat, a jest już Pan legendą kajakarstwa.

To kolejny sukces Polski w 2015 roku, pamiętajmy też o:

Polacy z brązem na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej po dramatycznym meczu z Hiszpanią!
Jerzy Janowicz w trzecim finale turnieju ATP - Wygrało zdrowie! - Richard Gasquet z kolejnym tytułem 

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz