14.02.2015

Chwile słabości - Dotykają każdego - Przejściowy kryzys

Chwile słabości - Dotykają każdego - Przejściowy kryzys
Źródło zdjęcia
Kryzys – termin pochodzi z greckiego stgr. κρίσις „krisis” i oznacza, w sensie ogólnym, wybór, decydowanie, zmaganie się, walkę, w której konieczne jest działanie pod presją czasu. Kryzys poszerza znaczenie o takie cechy, jak nagłość, urazowość i subiektywne konsekwencje urazu w postaci przeżyć negatywnych.
Ludzkość od początków swego istnienia ma do czynienia z sytuacjami kryzysowymi. Są one wywoływane zdarzeniami losowymi, niepowodzeniami osobistymi oraz porażkami życiowymi. Życie każdego człowieka naznaczone jest ciągłymi zmianami w następstwie krytycznych wydarzeń. Żyjemy w otoczeniu, w środowisku niepewnym, gdzie obok wartości pozytywnych następują również i negatywne, powodujące stan wewnętrznej nierównowagi.
Zachowań człowieka nie można w pełni kontrolować i przewidzieć. Nie można też w pełni przewidzieć działania sił przyrody. Możemy jednak ograniczać sytuacje wywołujące kryzys oraz minimalizować skutki. Jednakże nie da się ich wyeliminować do końca. Kryzys jest zjawiskiem szczególnym, występującym w ramach ogólnego, czasami bardzo długiego procesu zmian występujących wokół nas.

Masz kryzys, chwile słabości, złapałeś doła? Nie martw się, jesteś zdrowy! Gorsze dni dotykają każdego człowieka i nie należy się zbytnio nimi przejmować. Coś przyszło, coś pójdzie - tak to już działa od tysięcy lat.
Najwięksi ludzie tego świata, najbardziej sławne osoby, sportowcy z samych szczytów oni też nie zawsze mają w życiu z górki. Dotyka ich nieszczęście jak każdego innego człowieka na świecie.

Depresja - Jak ją wyleczyć? - Proste porady

Justyna Kowalczyk, Whitney Houston, Robin Williams, Robert Gonera - O tych osobistościach mogliśmy nie raz przeczytać, że nie wejdzie im się w życiu zbyt dobrze. Warto pamiętać, że sukces materialny nie jest życiowym sukcesem. Pieniądze dają złudne uczucie szczęścia, a tak wielu ludzi niestety o nich marzy.

Tok myślenia - Mały sekret

Myślmy pozytywnie, wierzmy w siebie, a porażki traktujmy jak lekcje nauki. Róbmy w życiu to co lubimy robić, poświęcajmy się swojej pasji to na pewno nam pomoże podczas "gorszych" dni. Traktujmy każdą chwile jakby miała być tą ostatnią. Darzmy uśmiechem drugiego człowieka, to nie kosztuje nas nic, a wpływa pozytywnie na nasz wizerunek, ktoś będzie dzięki nam przez chwile radośniejszy.

Droga do sukces jest usłana różami... z kolcami!

Cieszmy się życiem, a dobre chwile wspominajmy kiedy mamy przejściowy kryzys. On zawsze minie, prędzej czy później. Czasami jest to kwestia kilku minut, czasami tygodni. Wiara w swój pozytywny tok myślenia pomoże nie tylko nam, ale i całemu otoczeniu. Nie należy się nigdy martwić, że coś nam nie wychodzi, tak samo ma wiele milionów ludzi na tym świecie. Poddać się - to najgorsze co możemy zrobić w kryzysie, lepiej sobie chwile odpocząć by nabrać więcej energii na dalsze dążenie do sukcesu. Życie jest niczym gra na giełdzie, towarzyszy mu nieustanna walka między hossą, a bessą.

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz