Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

01.02.2015

Finał godny finału! - Novak Djokovic z kolejnym tytułem - Polak w finale juniorskiego debla!

Finał godny finału! - Andy Murray z kolejnym tytułem - Polak w finale juniorskiego debla!
Źródło zdjęcia
Andy Murray, właśc. Andrew Murray, OBE (ur. 15 maja 1987 w Dunblane) – szkocki tenisista, mistrz olimpijski w grze pojedynczej oraz srebrny medalista w grze mieszanej z Londynu (2012), zwycięzca US Open 2012 i Wimbledonu 2013, oficer Orderu Imperium Brytyjskiego[1][2], zajmujący obecnie 6. miejsce w rankingu ATP, reprezentant Wielkiej Brytanii w Pucharze Davisa.

Novak Đoković (ur. 22 maja 1987 w Belgradzie) – serbski tenisista, dawniej reprezentant Serbii i Czarnogóry w Pucharze Davisa, od 2007 Serbii; zdobywca trofeum w 2010 roku; zwycięzca m.in. 7 turniejów wielkoszlemowych: Australian Open 2008, Australian Open 2011, Wimbledonu 2011, US Open 2011, Australian Open 2012, Australian Open 2013 i Wimbledonu 2014 oraz brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie (2008) i czwarty zawodnik igrzysk olimpijskich w Londynie (2012), czterkrotny triumfator ATP World Tour Finals, lider rankingu singlowego ATP World Tour – od 4 lipca 2011 do 8 lipca 2012, od 5 listopada 2012 do 6 października 2013 i ponownie od 7 lipca 2014.

Australian Open w tym roku nie rozpieszczał kibiców i trzeba było ze świecą szukać dramatycznych, elektryzujących meczów to jednak finał mężczyzn był godny miana finału. Spotkało się dwóch zawodników będących w doskonałej dyspozycji. Andy Murray od początku sezonu prezentował się wyśmienicie, co sam podkreślał w wywiadach, że fizycznie przygotowany jest w 100%. Natomiast po Novaku Djokovicu 4-krotnym zwycięzcy "Aussie Open" i światowym numerem jeden rankingu mężczyzn innej niż dobrej formy z jego strony nie mogliśmy się spodziewać.

Novak Djokovic 7:6(5) - I set - Trwało to wszystko ponad 70 minut. Set na genialnym poziomie, niezwykłe wymiany, dużo zwrotów akcji, Djokovic dwa razy wychodził na prowadzenie. Murray w tie-breaku przegrał kluczową długą wymianę, gdzie już miał wypracowaną wcześniej pozycję do ataku.

Anry Murray 7:6(4) - II set - Zaczęło się od 0:2 w gemach dla Szkota, ale Serb wyszedł szybko na prowadzenie 4:2. Później Andy miał jeszcze set pointa. Tenis na genialnym poziomie, dramaturgiczny mecz, pełen emocji i zwrotów akcji! Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć.

Novak Djokovic 6:3 - III set - Murray wyszedł od razu na prowadzenie 0:2, po czym już tradycyjnie został przełamany i robi się dla niego niebezpieczny wynik 3:2 z przełamaniem. Zmęczenie tenisistom daje się coraz bardziej we znaki. Ponad 3 godziny trwa ten mecz!

Novak Djokovic 6:0 - IV set - Set się zaczął od dwóch szybkich przełamań dla Djokovica po prostych błędach Murraya. Andy ten set przegrał zdecydowanie w głowie.

Finał kobiet wygrała Amerykanka Serena Williams 6:3 7:6(5) z Rosjanką Marią Sharapovą (światowa dwójka rankingu kobiet). 19-krotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych wyszła na finałowy mecz z drobnymi kłopotami zdrowotnymi (przeziębienie). Pomimo to dało się odnieść wrażenie, że cały mecz był toczony pod dyktando młodszej z sióstr Williams. Sharapova ostatni raz wygrała z Sereną 11 lat temu!

Czas na zmiany w ATP... od 2005 roku! Marin Cilic z tytułem US Open 2014!

Miłą sensację dla Polaków sprawił Hubert Hurkacz który doszedł do finału wielkiego szlema w parze z Aleksem Molcanem (Słowacja). Pozostali reprezentanci Polski nie odnieśli spektakularnych zwycięstw pomimo udanego początku roku.

Polska wygrywa Puchar Hopmana - Nieoficjalne mistrzostwa świata w grze mieszanej (tenis ziemny)

Jerzy Janowicz już dość tradycyjnie zakończył imprezę w Australian Open na 3 rundzie turnieju, przegrywając 3:0 z Hiszpanem Feliciano Lopezem który w następnej rundzie stoczył zacięte pięciosetowe spotkanie z Kanadyjczykiem Milosem Raonicem.
Agnieszka Radwańska z Melbourne zakończyła przygodą na 4 rundzie przegrywając z dobrze dysponowaną Venus Williams.

Źródło: Cashandra