16.02.2015

"Ida" - Wygra Oscara bo jest prożydowska? - Teorie spiskowe

"Ida" - Wygra Oscara bo jest prożydowska? - Teorie spiskowe
Źródło zdjęcia
Ida – polski czarno-biały dramat psychologiczny z 2013 roku, w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, który wraz z Rebeką Lenkiewicz napisał scenariusz filmu.

Filmweb - Ida (2013) - Przed złożeniem ślubów zakonnych Anna zgodnie z zaleceniem matki przełożonej odwiedza swoją ciotkę. Razem ruszają w podróż, która pomoże im obu odkryć, kim są.

To może być prawdziwa gratka dla wszystkich fanów teorii spiskowych czy nawet samych antysemitów. W internecie jak i w codziennym życiu towarzyszą nam różne plotki, bądź półprawdy. Ceremonia rozdania najbardziej prestiżowych nagród filmowych na świecie również jest owiana wieloma tajemnicami i ciekawymi spekulacjami.

Żydzi - Skąd ta nienawiść do tego narodu?

Jak już niektórzy wiedzą "Żydzi rządzą światem i przyznają sobie nagrody Nobla i Oscary". Ile w tym prawdy? Nie wiadomo, ale jest tysiące osób, jak nie miliony którzy karmią się przeróżnymi teoriami spiskowymi. Skoro dotarliśmy już do meritum sprawy, to "Ida" jest filmem o polskich żydówkach w latach 60. Dokładnej fabuły nie ma sensu co zdradzać bo lepiej ją poznać i zobaczyć prawdziwy kunszt reżyserski Pawła Pawlikowskiego na dużym ekranie.
Polacy, Amerykanie, sami Żydzi, cały świat - jest wyczulony na semickie poglądy czy każdą choćby małą wzmiankę na temat Judaizmu. Głośno zrobiło się o tym filmie na ustach całego świata, efekt? Ida zgarnia wszystkie najbardziej prestiżowe nagrody, a między innymi Brytyjską BAFTA, która co roku praktycznie pokrywa się ze znaczą większością amerykańskich nagród Oscar.

Czy na Oscarze dla Idy da się zarobić? 

Kurs u bukmacherów na zwycięstwo Idy wynosi w granicach 1,75. Jej głównym przeciwnikiem jest rosyjski film Lewiatan - przesiąknięty do bólu samą Rosją. Jak dobrze wiemy Amerykanie niezbyt darzą sympatią swoich "dawnych" wrogów z okresu Zimnej Wojny, co też może odbić się jeszcze bardziej na wyniku przyznania Oscarowych nagród.
"Ida" - Wygra Oscara bo jest prożydowska? - Teorie spiskowe
Źródło zdjęcia sts.pl
Ida jest mocnym kandydatem do zgarnięcia najważniejszej filmowej statuetki. Przemawiają za nią liczne zdobyte już nagrody kinematografii i sama fabuła "prożydowska" filmu, gdzie jej głównym przeciwnikiem jest dzieło prosto z Rosji która toczy wojnę na wschodzie Ukrainy. Czy polityczny kontekst będzie miał jakikolwiek wpływ na wynik? Tutaj można tylko i wyłącznie spekulować. Warto jednak skorzystać tutaj z bonusów bukmacherskich jakie oferują nam te firmy nie tracąc przy tak pewnym typie, ani złotówki.

Aleksander Doba - Podróżnik roku, wybrany przez czytelników amerykańskiej edycji National Geographic!

Jak pokazuje nam rok 2015 jest sukcesem Polaków. Ledwo co minęło półtorej miesiąca, a kraj z tuż nad Wisły osiąga kolejne sukcesy w kolejnych dziedzinach. Wygrany wyścig Dakar, Puchar Hopmana, nagroda National Geographic, trzecie miejsce na MŚ w Katarze, więc może teraz czas na Oscara? Trzymajmy kciuki bo do rozdania nagród został niecały tydzień!

Źródło: Cashandra

2 komentarze: