ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

10.02.2015

Jak dobrze prowadzić firmę? - Parę ważnych zasad

Jak dobrze prowadzić firmę? - Parę ważnych zasad
Źródło zdjęcia
Firma – nazwa, pod którą przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą lub zawodową.
Jest ona składnikiem przedsiębiorstwa, prawem podmiotowym przysługującym każdemu przedsiębiorcy.

Przedsiębiorca – w polskim systemie prawa nie ma jednolitej definicji przedsiębiorcy. Funkcjonujące definicje sprowadza się do tego, że przedsiębiorcą jest podmiot prawa, który prowadzi we własnym imieniu działalność gospodarczą (lub zawodową). W rozumieniu prawnym „przedsiębiorca” nie jest synonimem przedsiębiorstwa ani firmy.

Wielu z nas marzy o tym by założyć własną działalność gospodarczą, niestety samo powstanie firmy nie gwarantuje jeszcze sukcesu. Początki bywają zawsze trudne i tak jak w każdej dziedzinie naszego życia im więcej poświęcimy czemuś czasu tym większe zbierzemy z tego później korzyści. Świetnie to może zobrazować przykład gospodarstwa rolnego - nie wystarczy kupić ziemi i porozrzucać na niej nasiona wybranych roślin. Jeżeli odpowiednio zadbamy o ziemię, dobrze ją nawozimy, wyselekcjonujemy najlepsze geny nasion, zadbamy o nasze pole to efekt naszej pracy będzie widocznie pod koniec zbiorów. Najlepsza jakość produktu i największe plony to co nas najbardziej interesuje. Podobnie jest też prowadzeniem firmy.

Zasady dobrego prowadzenia firmy: 

1. Dbaj o firmę - Traktuj swoją działalność gospodarczą jak dziecko. Zapewnij żeby niczego jej nie było brak, rozwijaj ją i ucz się jej. Zadbaj o bezpieczeństwo, firma ma być czymś o co dbasz każdego dnia. Umiejętnie rozdziel czas na obowiązki prywatne i firmowe.

2. Inwestuj - Każdą złotówkę można przejeść, ale też i można mądrze zainwestować. Jeżeli z zysku firmy nie zaczniesz przeznaczać pewnej kwoty pieniędzy na inwestycje to przegrasz na rynku. Twoja firma ostatecznie upadnie, zje ją konkurencja. Rzekłbym nawet, że inwestycje są fundamentem dobrze prosperującej firmy.

3. Wprowadzaj innowacje - Bez nowinek technologicznych będziemy odstawać w tyle na tle konkurencji. Trzeba być na bieżąco również medialnie i blisko ludzi. Dziś większość firm ma swoje profile na Facebooku, a kiedyś świeczki zastąpiono żarówkami.

4. Benchmarking - Śledźmy konkurencję, podpatrzmy ich ruchy, wyciągnijmy odpowiednie wnioski z "zagrywek" rywali. Nie odskoczymy bardzo od nowinek przeciwnika, będziemy mieli szanse wprowadzić je u siebie.

5. Tnij koszty - Oszczędzaj, ale z głową. Szukaj jak najmniejszych kosztów prowadzenia firmy. Istnieje wiele pomysłów by zbalansować swoje wydatki. To mogą być dodatkowe pieniądze dla naszej działalności gospodarczej, a na przestrzeni długiego okresu czasu może uzbierać się z tego nie lada sumka.

Te kilka powyższych prostych zasad ułatwią nam prowadzenie firmy. Należy dbać również o jakość i wizerunek firmy by przyciągała oko potencjalnego klienta. Stosujcie dobre kampanie reklamowe, ale nie mogą być one zbyt agresywne oraz nachalne. To klient ma sam podjąć decyzję o słuszności wyboru tego produktu. Pomysłów na otworzenie działalności gospodarczej jest naprawdę mnóstwo!

Źródło: Cashandra

5 komentarzy:

 1. twoj cały blog jest trochę podobny do moich początków na blogspocie

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele ludzi myśli, że firma ma od razu przynosić zyski, jednak żeby firma dawała pieniądze, najpierw je trzeba zainwestować. Wtedy przy przemyślanych działaniach pieniądze zwrócą się i jeszcze przyniosą korzyści.

  OdpowiedzUsuń
 3. Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma obowiązkami - samemu ciężko jest ogarnąć wszystkie rzeczy. Ja zaczynałam od pomocy innych osób, obecnie wykorzystuje rozwiązania w postaci programów usprawniających procesy księgowe w firmie - np. program do e-faktur :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Prowadzenie działalności to bardzo duża odpowiedzialność! Przed rozpoczęciem polecam konsultacje z doradcą finansowym oraz krótkie szkolenie u znajomej księgowej, pozdrawiam i trzymam kciuki za początkujących przedsiębiorców!

  OdpowiedzUsuń
 5. Prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie, dobrze o tym wiem, ponieważ prowadzę działalność gospodarczą od wielu lat. Początki bywały trudne, ale finalnie jest bardzo dobrze i polecam każdemu pójść w tym kierunku ;)

  OdpowiedzUsuń