08.02.2015

Jerzy Janowicz w trzecim finale turnieju ATP - Wygrało zdrowie! - Richard Gasquet z kolejnym tytułem

Źródło zdjęcia
Jerzy Filip Janowicz (ur. 13 listopada 1990 w Łodzi) – polski tenisista, pierwszy polski półfinalista turnieju wielkoszlemowego w grze pojedynczej (Wimbledon 2013), finalista wielkoszlemowych turniejów juniorskich: US Open 2007 i French Open 2008, reprezentant Polski w Pucharze Davisa.

Cóż stało się... Jerzy Janowicz przegrał w finale ATP Montpellier. Polak poddał mecz przy stanie 0:3 dla Francuza Richarda Gasqueta. Niestety ze zdrowiem nie da się wygrać. Świetna decyzja Jerzego Janowicza, że zachował się jak prawdziwy mistrz. Warto przypomnieć, że sam Roger Federer odmówił rok temu występu w finale podczas turnieju kończącego sezon ATP World Tour Finals w Londynie.

Sukces Polaka - Jerzy Janowicz - Kończy turniej jako finalista! Miał dwie piłki meczowe.

Janowicz osiągnął w swojej dotychczasowej karierze już 3 finały turniejów ATP. Pierwszy z nich był podczas turnieju Masters 1000 w Paryżu 2012. Wtedy można powiedzieć, że cały świat w końcu usłyszał o naszym "Jurku". Rok temu podczas turnieju w Winston-Salem ATP 250 tuż przed US Open również zagrał w finale mając na rakiecie 2 piłki meczowe.

Ostatni raz cały turniej singla mężczyzn z polskich tenisistów wygrał Wojciech Fibak w 2 stycznia 1983 roku w Chicago.

Co by nie mówić to jednak jest to wielki sukces dla Polskiego tenisa. Nadal czekamy 32 lata na Polskiego triumfatora singla mężczyzn. Jerzy Janowicz jest aktualnie naszym najlepszym Polskim tenisistą wśród mężczyzn. Tenis ziemny singla to okropnie indywidualny sport i każdy sukces jak dotarcie do ćwierćfinału-finału turnieju należy traktować jak sukces.

Polska wygrywa Puchar Hopmana - Nieoficjalne mistrzostwa świata w grze mieszanej (tenis ziemny)

To kolejny sukces Polski z tym roku. Wygrany Dakar, 3 miejsce na MŚ w piłce ręcznej, finał turnieju ATP. Należy być dumnym z tych wyników, bo mało który kraj na przestrzeni niecałych dwóch miesięcy jest w stanie pochwalić się takimi sukcesami międzynarodowymi jak właśnie Polska.

Jerzy Janowicz - Czy polski tenisista jest dobrze prowadzony?

Należy trzymać kciuki i kibicować Janowiczowi, bo wiele ekspertów tenisa widzi w nim olbrzymi potencjał. Jerzy ma świetne warunki do gry w tenisa, powinniśmy być z niego dumni, że reprezentuje nasz kraj. Zdobył dla nas w końcu razem z Agnieszką Radwańską Mistrzostwo Świata! Jurek jesteśmy z Tobą!

Źródło: Cashandra