ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

22.02.2015

Nepotyzm - Czy to normalne?

Nepotyzm - Czy to normalne?
Źródło zdjęcia
Nepotyzm – faworyzowanie członków rodziny przy obsadzaniu stanowisk i przydzielaniu godności.

Kto ma władzę ten rozdaje karty i tu nie ma co się oszukiwać. Czy nepotyzm szkodzi? Na to pytanie zapewne znajdzie się wiele odpowiedzi negatywnych, lecz spójrzmy prawdzie w oczy. Czy my sami na miejscu bycia prezesem, dyrektorem czy kogokolwiek kto ma władzę nie zatrudnilibyśmy kogoś ze swojej rodziny, bliskich czy nawet miłości życia? Odpowiedź w większości jest znana, bo jak mamy zaufać obcemu człowiekowi którego tak naprawdę nie znamy, mając do wyboru osobę którą znamy od lat.

"Z rodziną to się wychodzi jedynie dobrze na zdjęciach."

Jest w tym na pewno jakieś ziarenko prawdy, ale nie można uogólniać takich truizmów. Dobra rodzina - przede wszystkim zdrowa i "normalna" to fundament sukcesu. Nasi najbliżsi potrafią nam ułożyć życie, a głównie chodzi tu o pomoc z ich strony.
Każdy z nas, a na pewno zdecydowana większość chce mieć ustatkowane, godne, stabilne życie z ciekawą pracą, świetnie płatną. Do tego rodziny dążą pokoleniami, by pomagać swoim dzieciom bądź bliskim, aby ich drzewo genealogiczne przetrwało jak najdłużej. Tak nas stworzyła natura i takimi instynktami w życiu się kierujemy.

Przedłużenie gatunku to nic innego jak nepotyzm, który w XXI wieku budzi negatywne uczucia na sam wydźwięk tego słowa. Oczywiście jak we wszystkim są patologiczne przypadki obsadzania stanowisk przez tak zwanych "swojaków", ale to nie dotyczy na szczęście większości.
Jak nazwać zatrudnienie syna czy córki w swojej firmie? Nepotyzmem na pewno nie. Inaczej ma się cała sprawa w przypadku dojścia do władzy. Tutaj pojawiają się już moralno-etyczne problemy społeczne, że tak nie wolno robić.
Kompetencje, swoją drogą, ale nie oszukujmy się po raz kolejny - znajomości to ważna cecha w naszym życiu. Jakim Cię widzą tak o Tobie myślą, dlatego warto być dobrym człowiekiem dla wszystkich. Reprezentować sobą klasę na poziomie rodzinnym i w pracy!

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz