ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

24.02.2015

Zapisujesz swoje wydatki i przychody? Nie? - To zacznij! - Zobrazowanie salda pomaga

Zapisujesz swoje wydatki i przychody? Nie? - To zacznij! - Zobrazowanie salda pomaga
Źródło zdjęcia
Saldo – stan konta księgowego w rachunkowości przedsiębiorstw wykazywany w danym dniu jako różnica między sumami zapisów strony "Wn" (Winien) i strony "Ma" konta. Saldo konta księgowego pozwala ustalić stan składnika ewidencjonowanego na tym koncie (np. stan zapasów magazynowych, stan gotówki w kasie, salda rozrachunków z kontrahentami). W zależności od rodzaju konta, saldo może występować po stronie "Winien" lub "Ma" (niektóre konta dopuszczają występowanie salda tylko po jednej stronie, np. konta ewidencjonujące koszty działalności podstawowej, środki trwałe, umorzenie środków trwałych).

Bilans - zestawienie wielkości równoważących się:
Bilans (rachunkowość) - w organizacjach prowadzących księgowość według zasad tzw. pełnej rachunkowości, bilans – należący do obowiązkowych sprawozdań finansowych – to zestawienie aktywów i pasywów jednostki na początek (bilans otwarcia) i koniec (bilans zamknięcia) okresu sprawozdawczego (obrachunkowego).

Rachunek zysków i strat (rachunek wyników) − jeden z podstawowych i obligatoryjnych elementów sprawozdania finansowego jednostki. Informuje jaka jest efektywność poszczególnych rodzajów działalności oraz jaki jest ogólny wynik finansowy przedsiębiorstwa.

Chcesz się bogacić? 


Oczywiście, że tak! Większość z nas właśnie tak odpowie. Nic w tym dziwnego i nie świadczy to wcale o żadnym materializmie naszego charakteru. Z prostej naturalnej przyczyny lepiej mieć więcej niż mniej, lepiej być bogatym niż biednym, obojętnie czy intelektualnie czy finansowo.
Nie żyjmy dla kogoś tylko dla jakiejś szczytnej idei, najlepiej własnej. Twórzmy dobro, a w niedługim czasie zobaczymy pierwsze owoce naszej pracy. Nie oczekujmy od razu korzyści, bo one pojawią się później.

Zapisuj wydatki i przychody, bądź jak żywa firma!

Mężczyzna jest przede wszystkim wzrokowcem z natury. To co zobaczy na własne oczy bardziej go dotyka psychicznie, świetnym przykładem jest tutaj kobieta czy fajny samochód. Sporządzanie bilansu wydatków i dochodów pomoże nam ściśle określić czy generujemy zysk. Ułatwi nam również w chęci zaoszczędzenie czy inwestycji na dalszy rozwój.
Pozornie może to być dla niektórych banał, ale kontrolowanie swoich wydatków to cenna zaleta która cechuje ludzi zamożnych. Wielkie firmy, korporacje, państwa, banki, miliarderzy kontrolują ściśle swoje aktywa i pasywa. Uczmy się od najlepszych i największych - bierzmy z nich pozytywny przykład.

Pieniądze - Skąd je brać?

Przejrzysty obraz naszego finansowego podsumowania da nam możliwość znalezienia dodatkowych przychodów które możemy przeznaczyć na inwestycje. Jedynie taka droga w życiu pozwoli nam osiągnąć stabilizację finansową, a to jest fundamentem naszego życia w XXI wieku pełnym kapitalizmu - bezpieczeństwo #1 egzystencji.
Chcesz mieć mięśnie? Musisz o nie zadbać, rozpisać sobie plan treningowy, przejść na odpowiednią dietę i przede wszystkim ćwiczyć, tak samo jak z finansami. Chcesz być bogaty (czyt. stabilny finansowo) musisz w to włożyć odpowiednio dużo wysiłku, sporządzić saldo, zainwestować (dieta) w aktywa. Na siłowni możemy odnieść kontuzję, tutaj nietrafioną inwestycję, ale nigdy nie należy się poddawać!

Źródło: Cashandra

2 komentarze:

  1. Baaaaardzo dobry artykuł :) cieszę się że tu trafiłam i absolutnie się z Tobą zgadzam! zapisywanie wydatków i przychodów firmy pozwalają na większą kontrolę działań oraz na planowanie następnych kroków do rozwoju działalności gospodarczej!

    OdpowiedzUsuń
  2. Żadko to robię, bo puki co niewiele wydaję, lecz taki bilans kosztów co jakiś czas na pewno się przyda. Grunt to świadome dysponowanie kasą... :)

    OdpowiedzUsuń