24.03.2015

Melanże, używki - Zabijają Twoje młode życie chłopaku i dziewczyno!

Melanże, używki - Zabijają Twoje młode życie chłopaku i dziewczyno!
Źródło zdjęcia
Każdego dnia wielu z nas spotyka ludzi zniszczonych "życiem", a dokładnie to alkoholem. Powstają na ten temat przeróżne żarty z cyklu "Tramwaj jedzie menelem" i tu właśnie należy postawić kropkę by dać sobie minutę na krótkie przemyślenie.
Ci wszyscy tak zwani żule, menele, też kiedyś byli młodzi, ambitni i mieli swoje marzenia. Zgubiło ich zamiłowanie do alkoholu i brak umiaru, przekroczyli cienką granicę gdzie nie potrafili już odmówić sobie kolejnego łyku. Właśnie ta niewidoczna linia dla wielu ludzi jakże jest różna to podział świata na czarny i biały, szczęśliwy i smutny.

"Yin i yang" - Dwie strony medalu - Antonim

Oczywistością jest fakt, że alkohol sprzyja poznawaniu nowych znajomości, czasami ułatwia rozmowę i niekiedy generuje niezapomniane chwile. W małych ilościach, okazyjnie jest fajnym sposobem na relaks.
Cały problem pojawia wtedy gdy "wyłącza" nam się mózg i zaczynamy pić do oporu. Kac, wymioty, zaburzenia ruchu, brudne ubrania, ból głowy, niekontrolowanie swojego zachowania, robienie głupot których nigdy nie zrobilibyśmy na trzeźwo, bełkotanie, pisanie idiotycznych smsów itd. to żenujące skutki nadmiaru które tak naprawdę wcale nie są fajne. 

Chwile słabości - Dotykają każdego - Przejściowy kryzys

Jednym to imponuje drugim nie, jedni z tego wyrastają inni pozostają przy co weekendowym "grubym melanżu". Lepiej dojrzeć i spojrzeć na swoje życie trzeźwo zadając sobie pytanie: "Jak siebie widzimy za 5-10 lat?".
Czasami ta odpowiedź boli, a bardziej jej brak, choć jak dobrze wiemy przyszłości nie da się przewidzieć, to jednak warto realizować swoje cele. Czas szybko mija i nie pozwól byś został po paru latach z ręką w nocniku, wspominając tylko swoje dawne niezrealizowane marzenia.

Papierosy - Szczeniacki nałóg 


Inwestuj w siebie, a nie używki! Chyba nie chcesz całe życie pracować na etacie w pracy której najzwyczajniej w świecie po prostu nie lubisz. Zamiast niszczyć swoje zdrowie, zacznij dbać o nie - to poprawi Twoją kondycję psychiczną i pomoże w realizacji marzeń.
Pieniądz powinno zainwestować się w coś co przyniesie nam wymierną korzyść, a nie zabawę (na to jeszcze przyjdzie czas). W dzisiejszym świecie istnieje wiele dewiz życiowych, aby za młodu hulać i się bawić do upadłego, a teledyski gwiazd np. niektórych raperów pokazują życie imprezowe. To błędny obrany życiowy kierunek, który może przynieść nam kiedyś upadek i sięgnięcia dna.
Uwierz, że prędzej Twoja dziewczyna czy chłopak marzeń poleci na zadbaną, wysportowaną, dobrze ubraną, ustawioną finansową osobę niż na tak zwanego "melanżownika".

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz