ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

29.04.2015

Od czego zacząć zmiany w swoim życiu? - Zrobienie gruntownego podsumowania - Rachunek sumienia

Od czego zacząć zmiany w swoim życiu? - Zrobienie gruntownego podsumowania - Rachunek sumienia
Źródło zdjęcia

Chcesz zmienić swoje życie na lepsze? Oczywiście, że tak!


Wiele osób nie wie od czego zacząć wprowadzać zmiany by poprawić komfort swojego życia. Każdy z nas jest w jakimś tam stopniu hedonistą - prowadzanie diet na starcie, bieganie, rzucanie nałogów itp. to najczęstsze początki większości ludzi, która mogą nas po kilku tygodniach wyczerpać całkowicie z motywacji. 

 

Pamiętajmy o tym, że jesteśmy organizmem żywym, który ciągle niczym silnik pracuje i potrzebuje odpowiedniego paliwa. Jeżeli skończy się olej napędowy wtedy samochód staje, a to nie jest zazwyczaj nic przyjemnego. W ramach rozpaczy będziemy z nożem na gardle szukali sposobu by zapełnić bak, po czym znowu skończy się paliwo. Koło zamknięte.
Z człowiekiem jest podobnie, jeżeli nie będziemy dostarczać odpowiedniego paliwa czyli siły wtedy nasza motywacja będzie zwalniała i będziemy ciągle zaczynać od przysłowiowego zera. Zmiany należy zacząć od analizy naszego całego życia, czasu, wydatków, ustalenie odpowiedniego planu działania - małego celu by w końcu osiągnąć główny cel budowany na fundamencie mniejszych "cegiełek" sukcesu.
Stworzenie bilansu wydatków i przychodów, sprawdzić na co wydajemy nasze ciężko zarobione pieniądze, aby mieć możliwość spożytkować je w jak najlepszy możliwy sposób w celu lepszej jakości życia. Segregacja czasu również jest bardzo istotna - powinniśmy podejść do tej kwestii pod względem "logistyki myślenia". Nawet nie zdajemy sobie sprawy ile czasu moglibyśmy bardziej efektywnie spożytkować odpowiednio nim zarządzając podczas wykonywanych czynności. Prosty przykład to pójście do sklepu po zakupy i po drodze wyrzucić jeszcze nasze śmieci z domu by nie robić dwa razy tej samej czynności czyli w tym przypadku akurat jest to wychodzenie z domu. W ciągu naszej 24 godzinnej doby którą powinniśmy podzielić sobie na trzy części po 8 godzin (sen, praca, odpoczynek/rozwój) jest znacznie więcej takich mikro przypadków efektywniejszego zarządzania czasem.

Na początku taki bilans możemy spisać na kartce czy czymkolwiek innym (komórce, urządzeniu mobilnym itd.) by nam każdego dnia zaczął przypominać o naszych ekonomicznych zmianach trybu życia. Po jakimś czasie kartka zostanie nam już niepotrzebna bo wyrobimy sobie - dobre nawyki. Na to potrzeba jednak odpowiedniej ilości czasu w zależności od danej osoby.

Co dalej? - Aby nie zatrzymać się w miejscu trzeba iść do przodu


Zainwestuj wyszukane pieniądze i czas w siebie - "Ja, czyli najlepsza inwestycja"

Nasze zdrowie jest najważniejsze i głównym fundamentem naszego samopoczucia jest właśnie ono. Żeby o nie zadbać trzeba w pierwszej kolejności zrezygnować bądź ograniczyć do minimum nasze nałogi czyli konsumpcję używek. Degradują one nasz budżet. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na zdrowsze odżywanie się, urozmaicenie codziennej diety, mniej syte, a częstsze spożywanie posiłków. Wiele osób błędnie podchodzi do tych zmian zaczynając najpierw od uprawiania sportu, zapominając, że paliwo w baku się wyczerpuje, a organizm wtedy potrzebuje większe zapotrzebowania na witaminy, minerały, sole mineralne, białko itd.
Zdrowsza dieta wcale nie musi być droga, zacznijmy od podstaw, dodajmy kilka nowych produktów do codziennego dnia konsumpcji jak np. miód, czosnek czy chociażby zielona herbata.
Poświęćmy każdego dnia 30-60 minut na trening ciała, zacznijmy od prostych przysiadów czy chociażby pompek, ewentualnie 2 godzinnych spacerów. Nasze lepsze samopoczucie po takich dość kosmetycznych mini zmianach pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni, a to da nam siłę w motywacji do dalszej pracy... aby być jeszcze bardziej efektywnym.


Poziom II - Stabilizacja finansowa


Pogódźmy się z faktem, że żyjemy w XXI wieku czyli erze kapitalizmu, pieniądz jest jedną z głównych ekonomicznych wartości która niczym fundament jest stabilizacją naszej sytuacji życiowej i nawet bliskich.
Pieniądz wpływa na nasze życie, dlatego mając go wystarczająco dużo potrafimy zapewnić sobie lepszy komfort życia.
Skąd brać pieniądze? - Zapyta wielu z Was. Zacznijmy od najprostszej rzeczy czyli pozbycia się niepotrzebnych gratów, które są nam już niepotrzebne. Dlatego po pozbyciu się ich (najlepiej sprzedaży, lub wymiany na coś co będzie nam potrzebne) nie będą już nieświadomie nas drażnić w głębi psychiki. Będziemy mogli przekierować własny przekaz podprogowy w umyśle na skupieniu się co zrobić z uzyskanych przychodów.
Inwestycje w pieniądz są najlepszym rozwiązaniem zgodnie z powiedzeniem: "Pieniądz robi pieniądz". Zajmijmy się czymkolwiek - handlujmy w internecie hurtowo, zamówmy towar sprzedajmy po wyższej cenie, kupujmy taniej na licytacjach i sprzedajmy drożej, importujmy towar i przede wszystkim starajmy się na tym zarobić.
Część uzyskanych przychodów po prostu odłóżmy, kupmy coś wartościowego jak np. złoto, monety, ziemię, gotówkę itd. Tak nasza stabilizacja i finansowe ego będzie stale rosło. Komfort życia będzie stopniowo się polepszał, budując nieświadomie coraz to większy skarb do przechowywania oszczędności na różne konta, domy, sztaby złota...

Źródło: Cashandra

7 komentarzy:

 1. Ciekawe podejście do zapoczątkowania zmian i przyznam, że bardzo mnie ten wpis natchnął. Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawie piszesz o tych "etapach" zmian w naszym życiu. Ja jestem na etapie stabilizacji finansowej. Zacząłem inwestować. a początku miałem dylemat: ziemia czy kruszec. Cóż, wybrałem kruszec bo złoto nie traci na wartości raczej w ogóle. Nawet ostatnio kupiłem na inwestycje.mennica sztabkę a konkretnie 250 gramówkę próby Au 999.9. Liczę na zysk w ciągu 5-6 lat. No cóż, to nie jest krótkoterminowa inwestycja :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby ktoś chciał ją obejrzeć to jest cały czas dostępna na inwestycje.mennica. Jest droga ale marka producenta zobowiązuje :)

   Usuń
 3. Gdyby to wszytko bylo takie proste, ehh pieniądze

  OdpowiedzUsuń
 4. Pieniądze szczęścia nie dają, ale w życiu pomagają.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny wpis! Ja muszę przyznać, że ostatnio popadłem w jakąś stagnację w swoim życiu i zaniedbałem wszystko dookoła. A przede wszystkim własną firmę! Dlatego teraz muszę znaleźć w sobie odpowiednią motywację, zainwestować w microsoft dynamics 365 i zająć się porządnie tym co zaniedbałem!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mi się podoba ten wpis! Ja wiem, ze musze coś zmienić, wiem też co, muszę się bardziej zacząć starać o swoją firmę. Chcę zainwestować w dynamics 365 i dobrze zacząć zarządzać firmą, żeby ta zaczęła dobrze prosperować!

  OdpowiedzUsuń