ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

17.04.2015

Wiele osób mówi, że ćpa mefedron - Są w błędzie - Rynek dopalaczy kwitnie

Wiele osób mówi, że ćpa mefedron - Są w błędzie - Rynek dopalaczy kwitnie
Źródło zdjęcia
Mefedron (4-MMC, 4-metylometkatynon) – organiczny związek chemiczny, pochodna katynonu. Stosowany jako stymulant i empatogen. Dostępny handlowo w postaci kryształków, proszku, tabletek lub kapsułek, zwykle jako chlorowodorek lub siarczan tej aminy.

Dopalacze – potoczna nazwa różnego rodzaju produktów zawierających substancje psychoaktywne, które nie znajdują się na liście środków kontrolowanych przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Spożycie ich ma na celu wywołanie w organizmie jak najwierniejszego efektu narkotycznego substancji zdelegalizowanych. Występowanie tzw. dopalaczy ma charakter ogólnoświatowy. Istnieją od co najmniej połowy lat 80. XX w., w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i w większości krajów Unii Europejskiej.

Rzekłoby się, że amfetamina odchodzi powoli do lamusa, ale nie od dzisiaj tylko od dobrych kilku lat. Dziś w modzie jest "mefa", często potocznie nazywana "Mateuszem". Jest droższa, ale nie działa aż tak bardzo pobudzająco jak popularny kiedyś "Władek" czyli "feta".

Ceny mefedronu w Polsce na czarnym rynku wahają się w granicach 40-80 zł w zależności od regionu. W stolicy Warszawie czyli około 2 milionowej aglomeracji diler niekiedy krzyknie nawet i 100 zł za popularnego "grama" (rzadko jest to dokładna ilość 1 gram), a gdzie indziej np. w Ostrowcu Świętokrzyskim już to wszystko będzie wyglądało zdecydowanie inaczej. Amfetamina to był i jest koszt znacznie tańszy, nawet o połowę lub więcej (20-40 zł).

To co było nowe jest już stare...


Przyszłość to "dopalacze" (mowa potoczna), a tak naprawdę Research Chemicals (RC), czyli w dużym skrócie mówić zamienniki o podobnym działaniu. Co prawda w Polsce rynek dopalaczy zniknął z ulic, ale tylko "oficjalnie" i raczej już nie spotkamy osób rozdających ulotek z tych sklepów. "Dopałki" nadal są sprzedawane tylko nie tak jak kiedyś w celach kolekcjonerskich tylko np. jako nawozy z dalekiego świata (to tylko przykrywka pod dziurawe prawo).

Przedsiębiorczy "dilerzy?" sprzedają to w sklepach rzeczywistych, bardziej "nowocześni" i dbający o swoje bezpieczeństwo w internecie gdzie jest tysiące sklepów. Możemy zamówić tam każdą ilość różnych środków do palenia, wciągania, połykania czy nawet rozpuszczania itd. i to wszystko prosto do domu!

Z roku na rok rząd wycofuje coraz więcej nowych środków, na które pojawia się 2x tyle następnych nowych. To koło zamknięte trwa już parę ładnych lat w Polsce. Chemicy prześcigają się w tworzeniu nowych modyfikacji substancji Research Cehmicals.

Uliczni dilerzy tak zwane "szczury osiedlowe", w koło jak mantrę powtarzają o wyidealizowanej "czystej mefce", a to niestety w znacznej większości przypadków totalna bzdura. Są to zamienniki o wiele tańsze, gdzie ceny w wirtualnej rzeczywistości wahają się w granicach 10-25 zł za gram substancji, a nawet niekiedy bywają jeszcze tańsze w zależności od zamówionej ilości.

Tak jak popularna jest wśród ludzi znajomość amfetaminy czy nawet dzisiaj mefedronu, tak już nie wiele osób kojarzy takie nazwy jak np. bufedron, 3-MMC, metafedron, pentedron, fake hash itd.

Powodów dla którego ten cały precedens cały czas trwa jest kilka:
- Posiadanie tych substancji jest legalne w majestacie prawa
- Niskie ceny substancji = wysokie przebitki dla "niekumatych" (niewiedzących co tak naprawdę kupują)
- Dziurawe prawo
- Możliwość tworzenia coraz to nowych i "lepszych" zamienników
- Łatwa dostępność

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz