ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

04.05.2015

Fundament "biedaka" - Szukanie pracy

Fundament "biedaka" - Szukanie pracy
Źródło zdjęcia
Praca – miara wysiłku włożonego przez człowieka w wytworzenie danego dobra; świadoma czynność polegająca na wkładanym wysiłku (działalność lub oddziaływanie) człowieka w celu osiągnięcia założonego przez niego celu; czynności umysłowe i fizyczne podejmowane dla realizacji zamierzonego celu.
Poprzez działalność pracy człowiek generuje wartość ekonomiczną w postaci towarów lub usług. Praca dotyczy również tego, gdzie dochodzi do zastosowania czynności lub właściwości zwierząt, maszyn, narzędzi i materiałów.

Zatrudnienie, etat, rynek pracy, zawód...


Jest wiele życiowych powiedzeń, a w każdym z nich tkwi jakieś tam małe ziarenko prawdy. "Praca uszlachetnia" - to prawda, piękne słowa, ale nie zapominajmy, że tu chodzi o wykonywanie czynności w jakiejś tam słusznej idei w zgodzie z naszym sumieniem.
"Od ciężkiej pracy to można co najwyżej dorobić się garba, a nie fortuny" - niestety taka jest brutalna rzeczywistość. W życiu nie chodzi oto by całe życie pracować harować jak wół, a ostatecznie tak naprawdę mieć z tego tylko kłopoty zdrowotne. Już najwięksi myśliciele tego świata dostrzeli ten problem.

"Człowiek poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze. Następnie poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszością; w rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości; żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera, tak naprawdę nie żyjąc." - Dalajlama

Nowa praca - nowe nadzieje


To złudny tok myślenia, zmienianie ciągle pracy dla lepszej płacy. Może nas to jedynie zgubić, chwytając się wszystkiego po trochu, bądź skakać z firmy do firmy. To nie uczyni nas wcale bogatszymi, owszem w doświadczenia życiowe tak, ale na pewno nie finansowo. Nasza sytuacja może i poprawi się trochę tylko co z tego skoro nie oto nam chodziło.

"Gdyby przez pracę można było osiągnąć bogactwo, młyny należałby do osłów."

Z roku na rok nasze życie jest coraz droższe, a zarabiając więcej coraz to więcej wydajemy. Do tego z wiekiem przychodzą różne stałe wydatki jak opłaty, rachunki, paliwo do samochodu, dzieci. Nasze przychody są coraz bardziej bombardowane wydatkami, a skupienie się na jednym źródle dochodu może nas totalnie zdegradować finansowo i psychicznie w sytuacji wyrzucenia z pracy.

Jak temu zapobiec? 


Stwórz sobie dodatkowe źródło dochodu, rób coś jeszcze poza wykonywanym zawodem. Cokolwiek by to nie było, początki bywają trudne, ale z czasem człowiek nabiera sam wprawy i doświadczenia które przy odpowiedniej opiece owocuje ze zdwojoną mocą.

Oszczędzaj! - Po prostu staraj się mieć odłożoną pewną kwotę pieniędzy, złota czy czegokolwiek innego wartościowego by w razie ewentualnego "czarnego scenariusza" nie być w totalnej dziurze. Tak zawsze będziemy mieć w głowie bezpieczeństwo finansowe.

Bądź efektywny! - Nie staraj się marnować czasu, bo czas to pieniądz. Wolny czas przeznaczaj na rozrywkę która kształci, rozwija lub poprawia nasze zdrowie np. czytanie książek lub uprawianie sportu.

Inwestuj! - W siebie przede wszystkim i w swój biznes. Każda firma, mniejsza bądź większa im więcej w siebie zainwestuje tym więcej później zbierze z tego profitu. Ważne jest to, aby umiejętnie rozplanować wydatki.

Pamiętaj, że najbogatsi ludzie na świecie wcale tak dużo nie pracują. Oczywistością jest fakt, że najtrudniejsze jest zdobycie pierwszego miliona zgodnie z powszechną opinią, a później robi się już tylko "kolejne miliony"...

Wygrać milion... Marzenia ściętej głowy


Wielu z Was marzy o trafieniu 6 w lotku, niestety jest tego też druga strona medalu. Wielu ludzi po prostu nie potrafi udźwignąć ciężaru zastrzyku gigantycznej gotówki i ostatecznie kończy na samym dnie w hierarchii społecznej. Dlatego ja wychodzę z założenia, że na milion lepiej jest zapracować niż go wygrać, bo to może okazać się dla nas gwoździem do trumny jeżeli wcześniej nie mieliśmy styczności z obracania dużymi sumami pieniędzmi.

Cytaty o pracy: 

- Jak dziś pracujemy, tak będziemy jutro żyć.
- Kto się do pracy leni, nie wart jeść pieczeni.
- Pracowitość przyniesie chleb, lenistwo nędzę wylęgnie.
- Pracuj jak niewolnik, a jedz jak lord.
- Praca ma gorzki korzeń, ale słodkie owoce.
- Gdzie pracują, tam chleb mają, gdzie próżnują, biedę mają.
- Kto pracować się nie leni, znajdzie zawsze grosz w kieszeni.

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz