28.05.2015

Odpowiednia dieta - Wyleczy nas i poprawi samopoczucie - Zdrowe odżywianie to podstawa

Odpowiednia dieta - Wyleczy nas i poprawi samopoczucie - Zdrowe odżywianie to podstawa
Źródło zdjęcia
Jeżeli chcesz osiągnąć w życiu sukces musisz zadbać o swoją dietę, by była ona jak najbardziej korzystna dla Twojego organizmu. Wielu z nas ma różne problemy zdrowotne: nadmiar śluzu, wzdęcia, problemy z zatokami, zaparcia, przewlekłe zmęczenie, problemy ze snem, sucha skóra itd. To wszystko można wyleczyć za pomocą odpowiedniej diety.

Oczywiście każdy problem wymaga indywidualnego podejścia, a diety będą się zdecydowanie różniły odmiennością potraw czy produktów w nich zawartych. To nam pomoże poprawić nasze samopoczucie, a jak dobrze wiemy ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE. Należy o nie jak najszybciej zadbać jeżeli coś szwankuje w naszym codziennym funkcjonowaniu.
Zdrowie - jest to największy punkt w piramidzie ludzkich potrzeb. Bez zadbania o tą pozycję numer jeden, nie ma jakiejkolwiek mowy o zajęciu się kolejnymi ludzkimi potrzebami czyli bezpieczeństwem (finansowe, to czy mamy gdzie mieszkać itd.), akceptacji w społeczeństwie (rodzina, przyjaciele, związek partnerski itd.), a na końcu samorealizacji czyli dążenia do sukcesu.

Zadbajmy więc o to co jemy bo nie bez powodu się mówi, że jesteś tym co jesz. Jeżeli odżywiasz się niezdrowo pojawią się problemy, albo nasilą się te które już posiadasz, a wtedy nasze samopoczucie osiągnie niski poziom.
Kondycja psychiczna to główny motor napędowy naszych działań, jeżeli szwankuje nie będziemy w pełni produktywni, będziemy tracić drogocenny czas który moglibyśmy spożytkować zupełnie na coś bardziej konstruktywnego co nam przyniesie korzyść.

Jedzenie to nasze paliwo - silnik auta można zalać ropą z domieszką wody, ale taki samochód zdecydowanie szybciej się popsuje. Wysokooktanowa benzyna to miód dla motoryzacyjnego kunsztu. Podobnie jest z naszym organizmem. Produkty najwyższej jakości, specjalnie zbilansowane, urozmaicone, przyjmowane w odpowiednim czasie podnoszą naszą jakość do maksimum!

Kilka przykładów:

Woda - Źródło życia - Po prostu pijcie wodę! 

Miód - Coś genialnego!

Czosnek - Naturalny antybiotyk!

Herbata z cytryną - Szkodzi czy nie? 


W XXI wieku, gdzie jesteśmy zalewani z każdej strony produktami niższego sortu prosto z rąk korporacyjnych gigantów musimy zacząć dbać o swoją dietę by była ona jak najbardziej zdrowa. Na nasze szczęście świadomość konsumencka z roku na rok rośnie, a moda na zdrową żywność stale wzrasta. Informacji jak jeść by czuć się dobrze jest coraz więcej, dlatego należy z nich jak najszybciej skorzystać.

Smacznego!

Źródło: Cashandra

1 komentarz:

  1. Warto zastanowić się co wkładamy do swojej buzi każdego dnia, w co inwestujemy.

    Każdy kto mówi, że zdrowe odżywianie jest drogie - kłamie.

    OdpowiedzUsuń