BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

Obiecaj sobie w 2018 roku każdego miesiąca kupować kryptowalutę Ethereum za np. 10% swoich przychodów, a 24 grudnia mi podziękuj!

27.05.2015

Sevilla wygrywa Ligę Europejską! - Grzegorz Krychowiak strzela bramkę w finale!

Źródło zdjęcia
Sevilla Fútbol Clubhiszpański klub piłkarski, grający obecnie w Primera División, mający siedzibę w Sewilli, stolicy Andaluzji.

Liga Europy UEFA – międzynarodowy klubowy turniej piłki nożnej, organizowany przez Unię Europejskich Federacji Piłkarskch, w którym biorą udział zespoły zajmujące czołowe lokaty w narodowych rozgrywkach najwyższego szczebla, z wyłączeniem drużyn biorących udział w Lidze Mistrzów.

Grzegorz Krychowiak (ur. 29 stycznia 1990 w Gryficach) – polski piłkarz, reprezentant Polski, zawodnik hiszpańskiego klubu Sevilla.

Co to był za mecz!

Sevilla FC pokonała 3:2 w finale na Stadionie Narodowym w Warszawie zespół z Ukrainy Dnipro Dniepropietrowsk tym samym broniąc tytuł wywalczony z przed roku! Mecz zapowiadał się niezwykle zacięty, obfitujący w małą ilość bramek, a wszystko przez świetną podstawę defensywy gości zza wschodniej granicy.
Przebieg meczu zaskoczył wszystkich. Już do przerwy kibice w Polsce mogli oglądać, aż 4 bramki! Pierwszą strzelił Kalinic, lecz już w 28 minucie wyrównał reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak. Trzy minuty później kolejne trafienie dołożył najlepszy strzelec drużyny z Hiszpanii Bacca, a w 44 minucie po rzucie wolnym piękną bramkę zaliczył Rotan. Stan meczu 2:2!
Po przerwie dopiero w 73 minucie drugą bramkę dołożył ponownie Bacca. Była to ostatnia zwycięska bramka meczu. Mecz był niezwykle ostry, padło aż 7 żółtych kartek, a pod koniec meczu doszło do sensacyjnej przerażającej sytuacji, Matheus zawodnik Dnipro padł na murawę - oficjalnym powodem było zasłabnięcie, a to tylko świadczy jak wiele serca w ten mecz włożyli zawodnicy obu drużyn.

Warto dodać, że od tego sezonu zwycięzca Ligi Europejskiej otrzymuje gwarantowany udział w najbardziej prestiżowych piłkarskich klubowych rozgrywkach Ligi Mistrzów w następnym sezonie. Oznacza to, że w sezonie 2015/2016 zobaczymy być może aż 5 klubów z Hiszpanii w fazie grupowej - Barcelona, Real, Atletico, Sevilla + Valencia grająca w barażach Champions League.

Rok 2015 obfituje w wielkie sukcesy Polaków na arenie międzynarodowej, nie zapominajmy o tym, że film "Ida" wygrała Oscara, podróżnik Aleksander Doba został nagrodzony prestiżową nagrodą National Geographuic, Polscy szczypiorniści zajęli 3 miejsce na Mistrzostwach Świata w Katarze, Rafał Sonik zajął I miejsce w najbardziej prestiżowym rajdzie świata Dakarze, Krzysztof Hołowczyc na podium 3 miejsce, Jerzy Janowicz zagrał w finale ATP, a razem z Agnieszką Radwańską na początku roku wygrali Puchar Hopmana!