ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

29.07.2015

Kupujmy złoto - Jako naród! - To się nam wszystkim opłaci

Kupujmy złoto - Jako naród! - To się nam wszystkim opłaci
Źródło zdjęcia
Depozyty Polaków w bankach wynoszą około 600.000.000.000 złotych (600 miliardów). Aktualna cena uncji (31,10 gram) złota wynosi 4086,17 zł. Daje to 146.836.768 uncji złota czyli w przybliżeniu 4566,62 ton. Jest to dużo czy mało? Żeby porównać trzeba mieć jakiś punkt odniesienia, a chyba najlepszym są polskie rezerwy złota które wynoszą około... 102 tony! Warto dodać fakt, że nie wszystkie sztaby złota są na terenie Rzeczypospolitej w myśl zasady - "Nie wkłada się wszystkich jajek do jednego koszyka".
Liderem w posiadaniu ilości złota są oczywiście Stany Zjednoczone ponad 8000 ton. Dalej są Niemcy 3400, Międzynarodowy Fundusz Walutowy 3200, Włochy (2450), Francja, (2445) Chiny (1054), Szwajcaria (1040). Źródło infografik znajdziesz tutaj.

Złoto - Czy warto w nie inwestować?


Oczywiście są to tylko dane oficjalne które latają po sieci. Jak jest naprawdę, ile dane państwo posiada tego cennego kruszcu tego zapewne nigdy się nie dowiemy, tak jak się nie dowiemy tego ile Niemcy zrabowali złota podczas II Wojny Światowej. To są ściśle tajne państwowe dane, bo wartość złota ma niebagatelne znaczenie w dzisiejszym świecie i są objęte niezwykle ważną kontrolą. O to samo można zapytać co z Polskim złotem w Anglii po WŚ?

Pieniądz fiducjarny jakim się dzisiaj posługujemy, czyli w dużym uproszczeniu waluty są tak naprawdę bez jakiejkolwiek wartości. Pisząc jeszcze dokładnej, z roku na rok wartość przykładowo złotówki spada z powodu inflacji. Kiedyś produkty były teoretycznie tańsze niż dzisiaj, przynajmniej tak wskazywały na to ceny. Z roku na rok ceny rosną w górę, tak samo jak i płace. Może na razie jest to mikroskala, ale na przestrzeni ostatniej dekady już widać wyraźną różnicę w płacach i tym co wydajemy w sklepach.

Numizmatyka - Złote monety kolekcjonerskie


Waluty upadają i śmiem twierdzić, że Strefa Euro prędzej czy później upadnie, bądź będzie wyglądała zupełnie inaczej. Jeszcze przed II WŚ, w Niemczech woziło się pieniądze... taczkami bo panowała taka hiperinflacja. Najlepiej odzwierciedla fakt, że właśnie ta taczka na której były tysiące niemieckich marek w banknotach była więcej warta niż właśnie ten bezwartościowy papier. Za czasów starożytnych zbankrutowała Grecja i Cesarstwo Rzymskie. Upadek Drachmy i Denara czyli walut jakimi posługiwano się w tamtych okresie były dla tych krajów zabójcze, ich potęgi upadły. Wszystko z powodu podrabiania monet, zbyt dużej ilości jaka nie miała odzwierciedlenia w rynku i mieszania złota z innymi kruszcami mniej szlachetnymi, przez co ludzie nie chcieli przyjmować za towar bezwartościowych monet.

Złoto było, jest i będzie cenne...

Wieki temu, sto lat temu, 10 lat temu, dzisiaj... jutro! Złoto od zawsze było dla ludzi cenne. Od tysięcy lat tak naprawdę nic się nie zmieniło. Zamiast gromadzić gotówkę czy trzymać na koncie powinniśmy jako naród zacząć inwestować w złoto. Co prawda Polacy po aferze Amber Gold zapewne jeszcze bardziej niechętnie patrzą na ten kruszec, ale jest to niesłuszne posunięcie i obraz złota w ich oczach.
Kupując złoto najlepiej zagraniczne po pierwsze delikatnie osłabiamy ich wartość narodową, a zyskujemy naszą. Po drugie trzymając złoto mamy pewność, że nic mu się nie stanie tak jak na koncie w banku - spadek wartości waluty, e-kradzież przez hakera, upadek systemu bankowego, inflacja, dewaluacja, potężna elektroniczna awaria (wybuch słoneczny który może uszkodzić wszystkie urządzenia elektroniczne na ziemi), czy tak jak na Cyprze w 2013 roku, rząd sięgnął po oszczędności obywateli z kont bankowych. Złoto przed tym wszystkim nas uchroni i obojętnie czy jego wartość spadnie czy wzrośnie.
Na razie od kilku dekad panuje raczej trend wzrostowy niż spadkowy, chociaż w ostatnich latach cena delikatnie spadła, to jednak pomimo to zawsze lepiej mieć sztabkę niż plik gotówki. Wygląda to mniej więcej tak:

2006: 541 dolarów za uncję
2011: 1811 dolarów za uncję
2015: 1200 dolarów za uncję

Cenny kruszec zawsze w oczach ludzi będzie rządny jego posiadania. Dlatego też go warto mieć... jak najwięcej! Polacy zacznijcie kupować złoto to się opłaci nam wszystkim!

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz