ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

16.08.2015

Gdzie szukać energii? - Trzy fundamenty życia

Gdzie szukać energii? - Trzy fundamenty życia
Źródło zdjęcia
Po co nam jest energia? Co to takiego? Skąd się ona bierze? - Żeby odpowiedzieć na te pytania jak i zapewne wiele innych podobnych do powyższych należy zadać jeszcze inne - "Co tworzy życie?". Oczywiście teraz do głowy przychodzą proste odpowiedzi jak: stosunek płciowy kobiety z mężczyzną, ciąża, plemnik i komórka jajowa, być może nawet ktoś pomyślał o Bogu. Jednak tutaj chodzi zupełnie o co innego, o najprostsze rozwiązanie, te najbardziej przyziemne, logiczne czyli naturalne. Życie tworzą trzy krótkie prawdy: tlen, woda, ruch - zakładając, że już żyjemy.

Kolejność jest zupełnie przypadkowa, bo wszystkie rzeczy są niezwykle istotne i żadna bez drugiej nie istnieje. Bez tlenu przeżyjemy może z 5 minut po czym nasz mózg zostanie niedotleniony i zaczną obumierać najważniejsze komórki, bez wody po mniej więcej tygodniu wyschniemy na amen, bez ruchu tak naprawdę nie żyjemy tylko wegetujemy - stanie w miejscu nie można nazwać życiem.

Oddychanie - staraj się robić w ciągu dnia kilka 3-5 minutowych głębokich oddechów przez przeponę, aż do końca płuc. Potrzymaj powietrze w płucach przez kilka sekund po czym wypuść je powoli przez usta. Tak się prawidłowo oddycha, porób tak przez kilkanaście dni, aż wejdzie Ci to w nawyk - przed snem, po obudzeniu się czy nawet w drodze do pracy. Takim prostym sposobem dotlenisz organizm, będzie on bardziej wydajny, a mózg zacznie lepiej funkcjonować. Każda komórka w naszym ciele potrzebuje tego drogocennego pierwiastka. Zacznij korzystać na 100% ze swojego organu jakim są płuca, aby wykorzystać maksymalnie potencjał tego narządu. Nie bez powodu sportowcy są często pełni ambicji i nie brak im motywacji do ciągłego wysiłku każdego dnia. Dostarczają organizmowi jedno z najważniejszych paliw jakim jest bez wątpienia tlen i tak oto tym prostym sposobem wykorzystują swój ukryty potencjał przez jakże prostą czynność. Zacznij lepiej oddychać, bardziej wydajnie, tlen to jest jeden z pierwiastków życia!

Picie wody - kolejnym składnikiem życia jest zwykła woda. Dzisiaj w erze kapitalizmu i tysiąca produktów zapominamy o niej coraz częściej. Zamiast wody sięgamy po piwo, napoje gazowane, energetyki, soki w kartonie itd. Tak naprawdę to wszystko nam w jakimś małym stopniu szkodzi o ile przesadzamy z ilością łyków tych substancji. Przez picie wody trudno nabawić się jakiś chorób (chyba, że jest mocno zanieczyszczona), ale jak ze wszystkim trzeba znać umiar.
Woda oczyszcza nasz organizm, wypłukuje toksyny, nawadnia. Zresztą co tu dużo można pisać, skoro człowiek w zależności od płci składa się z około 60-70% wody. To powinno dać wszystkim do myślenia jak ważna jest odpowiednia ilość wody w codziennej diecie.
Wodę również należy pić umiejętnie - nie bez powodu wszyscy najlepsi tenisiści w prawie każdej przerwie po rozegranym gemie biorą kilka małych łyków wody zamiast wypicia od razu pół butelki. Tak też należy robić każdego dnia czyli pić wodę małymi ilościami, ale za to często. Zimna woda również nas orzeźwia.

Zacznij ćwiczyć! - Coraz częściej w najnowszych dietach pojawia się na pierwszym miejscu obowiązkowo 30-60 minut ruchu aerobowego. W XXI wieku coraz więcej ludzi ma tryb życia siedzący, dlatego trzeba wymusić z siebie naturalny ruch. Dzięki niemu pozbędziemy się stresu, otyłości, uzyskamy lepsze samopoczucie. Ćwiczenia powodują lepsze krążenie, krew szybciej płynie w naszych żyłach, komórki są lepiej dotlenione, wydzielają się z nas endorfiny. Mamy lepsze samopoczucie, a oto nam chodzi. Generujemy pozytywne wibracje, wzmacniamy nasze ciało, stawiamy sobie powoli coraz to większe cele.

To wszystko tworzy energię, dzięki której mamy motywację do życia, zmian na lepsze, poprawę nastroju. Są to podstawy, fundamenty życia. Jest wiele innych ważnych czynników, ale te trzy są najważniejsze, bo one budują życie.

Zgodnie z powiedzeniem : "W zdrowym ciele zdrowy ruch!" - zacznij żyć zdrowo!

Źródło: Cashandra

2 komentarze:

 1. Życie ma więcej fundamentów i są bardziej fundamentalne :-P
  - rozmnaża się/kopiuje
  - jest zmienne, ewoluuje
  - ma swój metabolizm, utrzymuje homeostazę
  :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ba, oby samozaparcia starczyło. Witam i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń